Reklama

Siły zbrojne

Wojsko buduje tymczasowe mosty na rzece Narew

Fot. kpt. Łukasz Kowalik/DGRSZ
Fot. kpt. Łukasz Kowalik/DGRSZ

Żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego rozpoczęli Zgrupowanie Zadaniowe Ostrołęka. W ramach tego zgrupowania zbudują 2 mosty tymczasowe na rzece Narew o łącznej długości 240 m. 

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, mosty umożliwią pojazdom kołowym przeprawę przez rzekę na czas remontu starego połączenia, znajdującego się w ciągu drogi krajowej nr 61.

Prace realizuje ponad 30 żołnierzy pod dowództwem kpt. Łukasza Kowalika. Zaangażowanych jest ponad 20 jednostek sprzętowych. Nad całokształtem prac pod względem technicznym nadzór sprawuje kierownik budowy - ppłk Piotr Pytel.

Będzie to kolejna okazja do potwierdzenia posiadanych przez żołnierzy pułku umiejętności w budowaniu obiektów komunikacyjnych. Zgodnie z podpisaną umową, zadanie ma zostać wykonane do 30.11.2017 r.

Reklama

Rok dronów, po co Apache, Ukraina i Syria - Defence24Week 104

Komentarze (3)

  1. Pavel

    A teraz wyobraźcie sobie jak wyglądałoby stawianie takich przepraw znajdując się pod ciągłym ogniem nieprzyjaciela. Wiadomo że nie wszystko przepłynie a potrzeba postawienia przepraw oczywista ale szybkie, mobilne i pływające pojazdy pokroju Borsuka i Rośka są tej sytuacji bezcenne

    1. sdery

      Pod ogniem stawianie mostu tymczasowego to juz raczej musztarda po obiedzie.

    2. rozczochrany

      Odpowiem ci przyjacielu. W tym miejscu Narew ma 1,5 m głebokosci i przejedziesz przez ną nie tylko brodząc czołgiem czy BWP, ale nawet koparkoładowarką. Sam widziałem koparkoładowarki przejezdżajace przez Narew. Krowy tamtedy brodem przechodza przez rzekę. I tak jest na wszystkich rzekach w Polsce oprócz Wisły.

  2. wertus

    w takiej sytuacji jak opisujesz - ciągłego ognia nieprzyjaciela - to te twoje pływające Borsuki i Rośki z zerowym opancerzeniem byłby pływającymi trumnami.....tyle w temacie wybitny strategu.

  3. hermanaryk

    Saperzy Cezara zbudowali tymczasowy most na Renie w dziesięć dni. To były czasy...

    1. 123

      A jaka nośność tego mostu była? 1-2 tony?

    2. jek

      tylko czy ten most na renie wytrzymałby ruch tysięcy pojazdów (w tym powyżej , t) przez wiele miesięcy??

    3. Morfeusz

      A Polacy przed Grunwaldem zbudowali niespotykany w takiej skali wtedy most pontonowy.

Reklama