Ratowniczy Black Hawk skierowany do produkcji

28 września 2019, 14:30
48043962916_1262a21e05_c
Fot. Lockheed Martin
Reklama
Defence24
Defence24

Koncern Lockheed Martin poinformował o decyzji amerykańskich sił powietrznych, zgodnie z którą program śmigłowca Sikorsky HH-60W Combat Rescue Helicopter (CRH) wszedł w fazę początkowej produkcji seryjnej.

Decyzja ze strony amerykańskich sił powietrznych została podjęta po pomyślnym przejściu fazy prób, w ramach których cztery prototypy śmigłowca wylatały ponad 70 godzin. Po analizie zebranych danych uznano, że program pomyślnie zaliczył jeden z tzw. kroków milowych, w związku z czym producent może podjąć początkową produkcję seryjną.

Nowy śmigłowiec, oparty konstrukcyjnie na pochodzącym jeszcze z lat 70. ubiegłego wieku Black Hawku, przeznaczony jest do udziału w misjach ratowniczych na terenie działań bojowych (CSAR).

Amerykańskie siły powietrzne zamierzają zamówić łącznie 113 maszyn tego typu, zastąpią one w jednostkach wiropłaty HH-60G Pave Hawk.

Producent maszyny podkreśla, że dysponuje ona znacznie większymi możliwościami od poprzednika - nowy system paliwowy pozwala zabierać niemal dwukrotnie więcej paliwa, co ma bezpośrednie przełożenie na maksymalny czas pozostawania w powietrzu i zasięg lotu. Całkowicie nowe są też systemy defensywne wiropłata, zwiększono jego osiągi, usprawniono instalację elektryczną, awionikę, systemy chłodzenia. HH-60W wyposażony jest także w systemy ochrony przed atakiem cybernetycznym i jest przystosowany do działania na sieciocentrycznym polu walki.

Obecnie w zakładach koncernu w Stratford w różnych etapach produkcji znajduje się pięć egzemplarzy tego wiropłata.

image
Fot. Lockheed Martin
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24