Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmiany na czele lotniczych zakładów z Bydgoszczy

Autor. Juliusz Sabak/Defence24.pl

25 kwietnia br. Rada Nadzorcza WZL-2 odwołała prezesa Tomasza Kozyrę oraz dwóch członków zarządu: Wiolettę Krawczyk-Namyślak oraz Szymona Dankowskiego. W składzie zarządu pozostała Barbara Palmowska. Ponadto Rada Nadzorcza spółki oddelegowała do pełnienia funkcji prezesa zarządu Dariusza Sokólskiego.

WZL nr 2 należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i zajmują się między innymi wsparciem eksploatacji wojskowych statków powietrznych, takich jak samoloty MiG-29, Su-22, F-16 czy C-130 Hercules. Spółka wykonuje też usługi dla lotnictwa cywilnego, ma również w swojej ofercie bezzałogowe statki powietrzne.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. Ein

    To chyba skorelowane ze skandalem z Orlikiem PZL-19. Nie dowieźli tematu, poza tym wyszło na to, że to nadal jest nieakceptowalne przez wojsko i wreszcie, że WZL-2 chce kolejnego aneksu. OK, no to są dymisje.

    1. AdSumus

      Poszedł MILIARD PLN. I co i g... Mozę wystarczy? Trzeba przekazać produkcje i opracowanie komuś, kto potrafi robić drony. A tacy producenci są w Polsce. A tych co, nie nie tych co nie dowieźli. Tych co zrobili 7, słownie siedem aneksów rozliczyć. .(Liczbę podaje z głowy.) Nie wszystkie projekty muszą się udać, Rozliczać trzeba tych co sprawują pieczę nad projektem i nie potrafią przerwać go w odpowiednim czasie.

    2. wojghan

      Płaskoziemcy i foliarze od początku mowili, że zlecanie tego PGZ-owi tak się właśnie skończy ale jak zwykle nikt nie słuchał. Poza tym kontrakt jest wielokrotnie przepłacony. Jak dla mnie to z 10x albo i więcej. To nie było zamówienie tylko próba ukrytego dofinansowania PGZ-tu. A wystarczyło zatrudnić kilku zdolnych modelarzy, jedną firmę szybowcową do tego zlecić avionikę i łączność Grupie WB i już dawno temat byłby zamknięty. Za 15% tej ceny.

  2. Essex

    Czy mowa o Orlikach ktorych jakis nie udaje sie wyprodukowac? No ptega! Normalnie jak technologia SF....

Reklama