Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

ZM Tarnów na Święcie Wojsk Lądowych

  • Signing of an agreement to include the state-owned companies into the Group. Photo: chor. Artur Zakrzewski/DPI MON.
    Signing of an agreement to include the state-owned companies into the Group. Photo: chor. Artur Zakrzewski/DPI MON.

Zakłady Mechaniczne Tarnów wzięły udział w obchodach Święta Wojsk Lądowych połączonych z rekonstrukcją Bitwy pod Mławą. W miejscu historycznej bitwy spółka prezentowała swoje wyroby.

W ostatni weekend sierpnia w Mławie odbyły się uroczystości Święta Wojsk Lądowych połączone z coroczną rekonstrukcją bitwy. Na miejscu zaprezentowały swoją wystawę również Zakłady Mechaniczne Tarnów, wśród których znalazł się m.in. obiekt szklenia podstawowego i zaawansowanego broni osobistej.  W strzelnicy kontenerowej można było postrzelać z pistoletów Glock 17, Ragun oraz z karabinka MSBS. Z możliwościami strzelnicy zapoznawali się m.in. podsekretarz stanu MON Tomasz Szatkowski, wraz z Inspektorem Wojsk Lądowych gen. broni dr Leszkiem Surawskim oraz pracownicy Instytucji Centralnych Ministerstwa Obrony Narodowej i żołnierze.  

ZM Tarnów zaprezentował również ekspozycję, na której przedstawiane było uzbrojenie produkowane przez tarnowskie zakłady, w tym m.in. karabiny wyborowe, granatniki rewolwerowe RGP-40 oraz moździerze. Spółka przygotowała też swoje wyroby dla prezentacji przykładowego wyposażenia drużyny piechoty.

Czytaj także: Kontrakt na następcę rakiet Grom w tym roku. Pilica domnknie dolne piętro tarczy

Stoisko spółki, zorganizowane na zaproszenie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, odwiedziły również grypy rekonstrukcyjne. Wśród nich byli goście z zagranicy m.in. z Białorusi i Estonii. Nie zabrakło przedstawicieli sił zbrojnych Litwy, Estonii,  Rumunii oraz USA.

Podczas obchodów na uroczystej zbiórce zgromadzono kompanie reprezentacyjne i honorowe Wojsk Lądowych, Strzelców Podhalańskich, Kawalerii Powietrznej oraz Powietrzno-Desantowej. Po wręczeniu wyróżnień i okolicznościowych wystąpieniach odbyła się defilada pododdziałów. Następnie rozpoczęła się rekonstrukcja Bitwy pod Mławą. Według organizatorów było to największe tego typu przedsięwzięcie, dotyczące wydarzeń okresu II wojny światowej w Europie i jedyne oparte o oryginalne fortyfikacje.

Reklama

Komentarze

    Reklama