Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wojskowe Zakłady Elektroniczne podsumowują współpracę z Honeywell [Defence24 TV]

„Chcieliśmy dokonać pewnego podsumowania, z sukcesem zarówno technologicznym jak i biznesowym w tle, współpracy szeroko rozumianego przemysłu polskiego z przemysłem amerykańskim, na przykładzie tego, co udało nam się w ostatnich latach dokonać z firmą Honeywell” – komentował dla Defence24 TV styczniowe spotkanie z zagranicznymi partnerami Przemysław Kowalczuk, prezes Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A.  

„Podsumowanie miało na celu zwizualizowanie, w którym punkcie tej współpracy jesteśmy.” - powiedział Defence24 TV prezes WZE. 

Strona amerykańska długo i z dużą dozą cierpliwości dokonywała transferu technologii i szkoliła naszych inżynierów. Nasi technologowie w pewnym momencie mogli odwdzięczyć się własną myślą techniczną, co zaowocowało nie tylko możliwością produkcji elementów na dokumentacji powierzonej, ale też wprowadzeniem na rynki Honeywella naszych rozwiązań w obrębie systemów nawigacji inercjalnych.

Przemysław Kowalczuk, Prezes Zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A.

 

Współpraca z amerykańskimi partnerami ma dla Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce ma bardzo kluczowe znaczenie. WZE pozyskują w ramach transferu technologii coraz to nowszą wiedzą, dokumentację, pozyskują nowe technologie, dzięki którym spółka staje się jedną z unikatowych spółek na rynku branży zbrojeniowej.

Małgorzata Kobylarczyk, Dyrektor ds. Handlu i Logistyki w Wojskowych Zakładach Elektronicznych S.A.

 

Przyszłość wygląda bardzo obiecująco. (...) Patrząc tylko na rynek polski, udział systemów nawigacji inercjalnych, które dostarczane są z Wojskowych Zakładów Elektronicznych na licencji Honeywell, jak również w oparciu o rozwiązania własne, będzie znacznie zwielokrotniony.

Przemysław Kowalczuk, Prezes Zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A.
Reklama

Komentarze (1)

  1. zzz

    Tak powinniśmy działać rozwijać przemysł i naukę w współpracy z zagranicą

Reklama