Przemysł Zbrojeniowy

Prezes zarządu Stoczni Nauta rezygnuje

Fot. Nauta
Fot. Nauta

"Z dniem 31 października 2018 roku zdecydowałem się zrezygnować z funkcji prezesa zarządu Stoczni Remontowej Nauta SA. Decyzja ta podyktowana jest z jednej strony względami osobistymi, a z drugiej wypełnieniem zadań jakie były mi postawione w momencie podejmowania tej funkcji" - informuje prezes zarządu Marcin Dąbrowski za pośrednictwem oficjalnej strony spółki. 

Marcin Dąbrowski funkcję prezesa sprawował od kwietnia br., a wcześniej, od lutego br. pełnił obowiązki prezesa Nauty. Wcześniej był m.in. wiceprezesem zarządu ST3 Offshore (szczecińskiej fabryki fundamentów morskich farm wiatrowych), a także dyrektorem w MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. 

Rada Nadzorcza powołując mnie na stanowisko wyznaczyła zadanie opracowania i wdrożenia planu naprawczego dla spółki, którego podstawowymi częściami składowymi było ustabilizowanie sytuacji płynnościowej, sprzedaż aktywów nieprodukcyjnych oraz restrukturyzacja przedsiębiorstwa mająca doprowadzić do odzyskania rentowności.

Prezes zarządu Marcin Dąbrowski

Jak podkreśla w oświadczeniu prezes Dąbrowski, "plan naprawczy, który został na początku tego roku zaakceptowany przez radę nadzorczą, udało się wdrożyć niemal w całości", a "stocznia skupia się w obecnej chwili na prowadzeniu rentownych projektów w segmencie remontów i przebudów cywilnych oraz wojskowych". Odchodzący prezes przypomniał również, że udało się sprzedać tereny przy ulicy Waszyngtona w Gdyni, co miało przełożyć się na redukcję zobowiązań spółki. "Obniżone zostały koszty stałe spółki, dzięki czemu stocznia odzyskała rentowność" - zapewnia.

Dzisiaj, rezygnując z funkcji prezesa zarządu, pozostawiam spółkę w dobrej kondycji. Potrzebuje ona na obecnym etapie managera z długoletnim doświadczeniem w branży stoczniowej, który będzie w stanie na bieżąco sprawować nadzór nad prowadzoną działalnością oraz wskazywać dalsze kierunki rozwoju spółki.

Prezes zarządu Marcin Dąbrowski

Przypomnijmy, że poprzedniego prezesa zarządu spółki odwołano w lutym br. Do tego pory nie wiadomo oficjalnie dlaczego Sławomir Latos nie przetrwał na stanowisku. Nieoficjalnie wskazuje się jednak serię problemów, które spółka miała na przestrzeni dwóch lat. Na liście znajdziemy m.in. przechylenie się doku pływającego czy nie ukończenie projektu przebudowy platformy Lotos Petrobaltic.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.