Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Połączy polskie sensory z IBCS

Autor. PGZ

PIT-RADWAR S.A. podpisał umowę z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. dotyczącą opracowania oprogramowania Surveillance Management System (SMS). Wartość umowy to blisko 39 mln brutto – czytamy w komunikacie na stronie firmy.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

W dniu 7 grudnia doszło do podpisania umowy między PIT-RADWAR S.A. a Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A., która dotyczyła dotycząca opracowania oprogramowania Surveillance Management System (SMS). Wartość umowa szacowana jest na blisko 39 mln brutto.

Czytaj też

SMS odpowiada za przesyłanie lokalnej informacji o sytuacji powietrznej, z polskich sensorów do IBCS (Integrated Air and Missile Defense Battle Command System). Zarządza także rozpoznaniem – w szczególności sensorami przeznaczonymi dla zestawów WISŁA: P-18PL i SPL. SMS ma wspierać współdziałanie IBCS z polskim systemem obrony powietrznej. 

Reklama

Czytaj też

Oprogramowanie SMS będzie korzystać z rozwiązań wdrożonych w systemie kierowania i dowodzenia walką PRZELOT-SAMOC, opracowanym przez PIT-RADWAR, z zachowaniem wszystkich funkcjonalności związanych ze wsparciem kierowania walką ugrupowania obrony powietrznej. 

Czytaj też

Opracowanie oprogramowania SMS jest jednym z zadań realizowanych w ramach pierwszej fazy Programu WISŁA. Program WISŁA ma zapewnić Siłom Zbrojnym RP zdolność do zwalczania środków napadu powietrznego – środków klasycznych i rakiet balistycznych. System opiera się o rakiety średniego zasięgu PAC-3MSE, radar systemu PATRIOT, a komponentem C2 tego systemu jest IBCS.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (7)

 1. Filemon19

  Pilny update gdyby zabrakło pomysłu na C2 proponuję Mistral Licorne. On już ma interfejs gotowy

 2. Filemon19

  Fachowcy mówią że zielonka dostała kontrakt na podstawie propozycji Pług and Play Paradoksalnie specjalista od C2 na urlopie zdrowotnym Podejrzewam że to była propozycja Ściema

 3. Filemon19

  Jeżeli ktoś marzy o systemie siecio centrycznym to niech pogada z WB electronics i ich drodze przez mękę z Topazem 2.

 4. Szwejk85/87

  PIT-RADWAR, perła w koronie polskiej zbrojeniówki ! Jakimś cudem jak na razie misiewicze od Maciarewicza jeszcze tego nie zepsuli.

  1. wert

   "perła" sprasowana w warsiafce i wegetująca od lat? Dopiero ta ekipa buduje w Kobyłce prawdziwy zakład przemysłowy pt. Radwar. Zaczną w końcu produkować zamiast manufaktórzyć 5 radarów rocznie

 5. Stealthy

  No i super, jak nie będzie działać to się zadzwoni do wsparvia na infolinię albo zrestartuje komputery. A tak na powaznie to na pewno sie uda. Mamy szanse na przwfziwy sysyem sieciocentryczny.

 6. Paweł P.

  No nie wierzę, sms'em komunikacja będzie szła?!!! /s P.S. A teraz poważnie, brawo PGZ, brawo PIT-RADWAR!

  1. Chyżwar

   Bodajże na defence jest artykuł o tym, co potrafili nasi inżynierowie w tym temacie. Pełny szacunek zważywszy, że był to taniec ze skrępowanymi nogami.

 7. Filemon19

  Podsumowując oprogramowanie SMS z polskich radarów dla ICBS Czyli link do C2 ? Gratuluję za wybór kontraktowa Ten ci wszystko potrafi ale tylko na papierze

Reklama