Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Prezes PIT-RADWAR: Sztuką jest słuchać użytkownika [DEFENCE24 TV]

PIT-RAdwar
Autor. Robert Suchy/Defence24

W trakcie VII Konferencji Optoelektronicznej zorganizowanej przez firmę PCO S.A. portal Defence24.pl miał okazję przeprowadzić wywiad z dr inż. Przemysławem Kowalczukiem, prezesem PIT-RADWAR.

Reklama

„To nie jest tylko hasło, że współpraca między spółkami się zacieśnia, mówimy tu o rzeczywistych rozwiązaniach. Bez warstwy optoelektronicznej wszystkich tych rozwiązań, które występują zarówno po stronie systemowej ale i po stronie efektorów nie będziemy w stanie dostarczać takich systemów jakich potrzebują nasze Siły Zbrojne, jak i w nieodległej perspektywie nasi partnerzy zagraniczni jako rynki eksportowe. (...) Sztuką jest słuchać użytkownika, zamawiającego jakie rzeczywiste doświadczenia mają w użytkowaniu naszych wyrobów." - mówił podczas konferencji organizowanej przez PCO w Jachrance dr inż. Przemysław Kowalczuk, prezes PIT-RADWAR S.A.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

 1. Szwejk85/87

  Spokojnie i bez nerwów, się produkuje. Radarów mamy jak mrówków, trzeba zorganizować odpowiednie wykorzystanie informacji napływającej z istniejących radarów i zaopatrzyć plot w efektory wszystkich poziomów. Na Rosjan to co mamy plus natowskie rozpoznanie zupełnie wystarczy....

  1. wert

   o czym piszesz bo chyba nic nie słyszałeś o rzeczywistych potrzebach? Do OPL ponad setka radarów jest potrzebna na cito! Są efektory radaró NIE MA. Plany zakładają min 20 lat na kompletację Narwi, Pierwsza bateria w 2027 a lemingi jarały się rakietami..Co po rakiecie bez radaru? Słaba Soła do Pilicy+? Surogat. Minimum to Bystra ale będzie zastępować Sajnę

  2. Powiślak

   Spokojnie "się produkuje"? Niby CO się produkuje? Artyleryjskich Liwców mamy ponoć 10. W planie PMT35 kolejnych nie uwzględniono. "Sie produkuje"? Spokojnie? Polskie radary do Pilic zastąpione izraelskimi. Więc tych "się nie produkuje"! Ponieważ Noteć jest zablokowana a Sona nawet nie ma zdefiniowanych Założeń TT to do nich radarów t e ż "się nie produkuje"!

 2. wert

  panu prezesowi jedno tylko pytanie: kiedy radary i kiedy masowa produkcja? Manufakturę czas zamknąć

Reklama