Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

PGZ wybiera nowe władze

Autor. PGZ.

Upłynął już termin zgłaszania kandydatur na stanowisko prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz do zarządu spółki. Obecnie trwa wybór kandydatów.

Reklama

Kandydatury były zgłaszane do wtorku 27 lutego 2024 r. do godz. 12.00. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami dopuszczonymi do dalszego udziału odbywają się od wczoraj, czyli od środy 28 lutego i będą trwać jeszcze dziś, czyli 29 lutego. Terminy są identyczne dla funkcji prezesa jak i członkostwa w zarządzie.

Spośród kandydatów spełniających wymogi określone w ogłoszeniu, zostaną wyłonieni kandydaci, którzy w ocenie rady nadzorczej najlepiej spełniają wymagania do wykonywania funkcji członka zarządu PGZ.

Jakie są wymagania stawiane przed kandydatami? Zakres obejmuje:

  • wiedzę o zakresie działalności spółki oraz o sektorze, w którym działa spółka;
  • znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych;
  • znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi;
  • doświadczenie niezbędne do pracy na stanowisku członka zarządu/prezesa spółki;
  • znajomość zagadnień związanych bezpośrednio ze stanowiskiem członka zarządu/prezesa, na które przeprowadzane jest postępowanie kwalifikacyjne.
Reklama

Obecnie stanowisko p.o. prezesa PGZ piastuje Tomasz Siemiątkowski, który został oddelegowany na tę posadę z rady nadzorczej. Zastąpił on na tym stanowisku Sebastiana Chwałka. Ma on pełnić funkcję prezesa przez czas nie dłuższy niż 3 miesiące.

W skład aktualnej Rady Nadzorczej PGZ S.A. powołano wcześniej pięciu nowych członków: Jakuba Goździkowskiego, Tomasza Kołodzieja, Artura Kołosowskiego, Zbigniew Leciejewski i p.o. prezesa Tomasza Siemiątkowskiego.

Z kolei w skład odwołanego zarządu wchodzili: Krzysztof Sola, wiceprezes, a także członkowie Jakub Roszkowski i Marcin Wierzchowski.

Reklama
Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (1)

  1. Chyżwar

    To niech te "władze" nie spuszczą ze ściekiem pieniążków, które Poznań zainwestował w produkcję K2PL. Fabrykę czołgowych silników na woli zaoraliście. Nie po to płacę na was podatki, żebyście się tak samo bawili kolejny raz.

    1. niedźwiedź

      Chyżwar, PZL Wola zaginęło na szosie siedleckiej (to tekst redaktora Ciel.my z NTW) zanim w ogóle PGZ powstał. Tak że ten.

Reklama