Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Chwałek odwołany. Zmiany na szczycie PGZ

KTO Rosomak z wieżą ZSSW-30.
Autor. Wojciech Kaczanowski/Defence24.pl

Decyzją Rady Nadzorczej PGZ został odwołany zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Z funkcji prezesa został więc odwołany Sebastian Chwałek.

Chwałek kierował Polską Grupą Zbrojeniową od kwietnia 2021 roku, wcześniej był m.in. wiceministrem obrony odpowiedzialnym za modernizację techniczną w MON kierowanym przez Mariusza Błaszczaka i wiceprezesem PGZ oraz podsekretarzem i sekretarzem stanu w MSWiA w czasie, gdy tym resortem kierował Mariusz Błaszczak.

W skład odwołanego zarządu wchodzili także: Krzysztof Sola, wiceprezes (od 2021 roku, wcześniej wiceprezes PGE Dystrybucja), a także członkowie Jakub Roszkowski i Marcin Wierzchowski

Z rady nadzorczej został wydelegowany do zarządu p.o. prezesa Tomasz Siemiątkowski. Ma on pełnić funkcję prezesa przez czas nie dłuższy niż 3 miesiące. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone konkursy na prezesa oraz członków zarządu.

12 lutego w skład Rady Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. powołano pięciu nowych członków: Jakuba Goździkowskiego, Tomasza Kołodzieja, Artura Kołosowskiego, Zbigniewa Leciejewskiego i Tomasza Siemiątkowskiego. O planach zmian w kierownictwie PGZ Defence24.pl informował już wcześniej.

Reklama
Reklama

Komentarze (6)

 1. szczebelek

  Wspieranie rodzimego przemysłu druga linia kraba niepotrzebna, audyt grota, przesunięcie harmogramu borsuka, zmiany prezesów i rad nadzorczych sprawią, że wszystkie umowy zostaną podpisane od ręki w lutym 🤣😂

 2. patriota39

  W ciągu ostatnich kilku tyodni usłyszałem takie informacje: fabryka półprzewodników spod Wrocławia zostanie przeniesiona do Niemiec, Chińczycy wycofują się z wspólnego polsko-chinskiego projektu projektowania i produkcji pojazdów elektrycznych, oraz baterii, CPK będzie kontynuowany jako lokalny hub przeładunkowy, co oznacza rezygnację z wejścia na rynek regionalny. Kwestia skali. Polskie lotniska obecnie odnotowują skokowy wzrost liczby przewożonych pasażerów i towarów. Z 1000 czołgów słyszę, że może będzie wyprodukowanych 500.

 3. cherem.anatema

  Nareszcie. Czas na zmiany. Czekam na kogoś kompetentnego. Czy ktoś taki jest na horyzoncie?

  1. staryPolak

   jest. ale chwilowo poza ... horyzontem zdarzeń. (czyli w czarnej dziurze) ;-)

 4. Fanthasmos

  Nareszcie. Może coś w końcu ruszy.

  1. [email protected]

   Ale w która stronę :)

  2. staryPolak

   myśl trochę. czasu nie ma. Teraz bedzie zastój - 3 m-ce czekania na nowego. potem nowy powoła swoj zarząd. To kolejny miesiąc. Potem ci ludzie zaczną się zapoznawac ze stanem obecnym, z planami. jasne że plany trzeba zmienić, każdy tak robi, bo tak sie robi PR fachowca. Przeciez jakby realizować plan popzrednika to znaczy że on był lepszy. Nie chce zgadywac - zamiast Borsuka z HSW beda ośmieszone przez niemiecką armię niemieckie Pumy. 1400 szt to potężny ratunek dla gospodarki niemieckiej. tkwiącej w recesji.

 5. SOLD#31

  Teraz czas na zmiany kadrowe w AU

 6. Podszeregowy

  Akcja likwidacja.

Reklama