Przemysł Zbrojeniowy
Nowy zarząd Radmor S.A.
Należąca do Grupy WB spółka Radmor S.A. poinformowała o zmianach w zarządzie. Na stanowisko prezesa zarządu Spółki Akcyjnej Radmor wybrany został Bartłomieja Zająca, zaś funkcję wiceprezesa objął Gracjan Jakubowski.
Jak czytamy w komunikacie spółki, dnia 30.06.2023 r. na posiedzeniu Rady Nadzorczej Radmor S.A. została podjęta uchwała o zmianach w składzie zarządu. Jest to związane z wcześniejszymi informacjami, które wskazały, że Andrzej Synowiecki, dotychczasowy prezes Radmor S.A., wraz z zakończeniem kadencji zarządu, przeszedł na emeryturę. Obejmując funkcję nie spodziewał się, że będzie jedną z osób, które najdłużej i nieprzerwanie kierowały zakładem przemysłu obronnego w Polsce.
W związku z powyższym rada nadzorcza powołała nowy dwuosobowy zarząd. Na stanowisko prezesa zarządu Radmor S.A. mianowała Bartłomieja Zająca, zaś funkcję wiceprezesa objął Pan Gracjan Jakubowski. Nowy zarząd podjął swoje obowiązki z dniem 1 lipca 2023 roku. Jak podkreślono we wcześniejszych komunikatach, jest to dobry czas dla przedsiębiorstwa. W fazę badań kwalifikacyjnych wchodzą nowoczesne produkty o dużym potencjale rynkowym, a odmłodzona kadra reprezentuje wysoki poziom wiedzy i zaangażowania.
Czytaj też
Warto przypomnieć, że flagowymi produktami spółki, która wspiera polski sektor obronny są specjalistyczne radiostacje wojskowe do łączności taktycznej produkowane przez doświadczony zespól inżynierski. Są one użytkowane przez siły zbrojne Polski i innych krajów takich jak Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa czy Estonia, Algieria, Nigeria, Malezja, Maroko, Bangladesz, Indonezja i inne. Radmor dostarcza również zestawy przewoźne radiostacji do opancerzonych samochodów patrolowych, urządzenia doręczne i radiotelefony cywilne, w tym systemy łączności cyfrowej TETRA i DMR.
Źródło: Radmor S.A
papa lebel
Nie wnikając w szczegóły wystarczy zadać sobie jedno elementarne pytanie: czy pożyczyłbyś 2zł facetowi z tego zdjęcia....?
fefe
@papa gratuluje ci (specjalnie z małej litery) jeśli oceniasz ludzi po wyglądzie....
wert
Radmor "mimo" że państwowy zawsze był perełką. Dobry produkt podpierał stały popyt umożliwiając rozwój i dlatego w słusznym czasie został "sprywatyzowany" aby być jeszcze lepszym. Nic to że na kredyt z państwowego banku, nic to że mysz łyknęła kota biorąc za 50 baniek firę inwestującą w rozwój własne 70 baniek, majątku, rynku, ludzi, perpektyw nie licząc. Było to słuszne i właściwe. wg credo: "prywatyzujemy zyski, uspołeczniamy koszty." A jak się żyło za POprzedniej "waadzy"?. Sprywatyzowani wtedy Rysiek z Waldkiem- ważne szychoprezie w tych słusznych czasach stworzyli nowy koncern (RadwaroMesko) i profesjonalnie go dutkali.. Dzisiaj zasiadają na ławie by odpocząć. Odpowiedzieć. Jakoś tak