Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Jest uchwała ws. połączenia WZL Nr 2 i WZL Nr 4

Fot. Defence24
Fot. Defence24

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenia WZL-2 S.A. w Bydgoszczy i WZL-4 S.A. w Warszawie podjęły uchwały o połączeniu obydwu spółek w jeden podmiot ze skutkiem od dnia rejestracji uchwał przez właściwe sądy rejestrowe. 

Połączenie nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 4 S.A. na Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. z jednoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego WZL-2 w zamian za akcje, które zostaną wydane akcjonariuszom WZL-4.

Konsolidacja spółek WZL-2 i WZL-4 jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój branży lotniczej i potrzebę szukania nowych strategii biznesowych. Po połączeniu spółka będzie w stanie zaproponować kompleksową ofertę w zakresie obsługi i modernizacji samolotów – płatowców wraz z silnikami. Dzięki optymalizacji procesów i poszerzeniu oferty będziemy mogli jeszcze odważniej konkurować na rynkach międzynarodowych

Michał Kuczmierowski, członek zarządu PGZ S.A.

WZL-2 są jednym z największych zakładów lotniczych w Polsce i  kluczowym zakładem serwisującym samoloty Sił Powietrznych. WZL-4 posiadają unikalne kompetencje w zakresie obsługi, remontów i napraw silników lotniczych. Połączone spółki będą w stanie wyjść naprzeciw oczekiwaniom zarówno MON, klientów cywilnych, jak i zagranicznych, oferując kompletne usługi serwisowe i modernizacyjne, obejmujące płatowce i silniki, w ramach formuły one-stop shop.

Połączenie spółek lotniczych jest dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej przełomowe, ponieważ rozpoczyna olbrzymi proces konsolidacji przemysłu obronnego. Prowadzimy procesy optymalizacyjne, które dotychczas nigdy w polskiej zbrojeniówce nie były w takim zakresie realizowane. Zdobyte w tym procesie doświadczenia będą procentowały w naszych kolejnych działaniach, ale już teraz widać ich pierwsze pozytywne efekty

Michał Kuczmierowski, członek zarządu PGZ S.A.

Proces konsolidacji realizowany jest w porozumieniu z funkcjonującymi w spółkach organizacjami związkowymi i radami pracowników. Podpisane w październiku porozumienie społeczne gwarantuje zatrudnienie dla wszystkich obecnych pracowników przez okres pięciu lat po połączeniu oraz mechanizm stałego wzrostu wynagrodzeń. Zasadnicza część procesu integracji odbędzie się między zespołami pracowników. Weszli oni w skład kluczowych zespołów zadaniowych, których misją jest wypracowanie najlepszych rozwiązań strategicznych i organizacyjnych dla połączonego podmiotu.

Reklama

Komentarze (2)

  1. JPC

    2x - hahahaha

  2. w

    no nareszcie. Centrala bedzie w warsiawce. A nie gdzies tam ( nie pisze na prowincji bo warsiawka nigdy prowincji nie miała, sama nia była). Kazdy ma rodzine a po co maja dzieci wyjezdzac na zad..ie. Kolejna centrala z Deblina i Łodzi. ITD Itd. Przekształcenia reforma, restrukturyzacja a Świat ??? Pędzi dalej. Ale do niego dolecimy jak analiza techniczna analizy bedzie ostateczna ( na obecnym etapie)

Reklama