Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Grot w Afryce. Kolejny klient eksportowy

Autor. PGZ

Polska Grupa Zbrojeniowa zawarła kontrakt na dostawy karabinków MSBS Grot wraz z wyposażeniem dodatkowym do sił zbrojnych jednego z państw Afryki Wschodniej.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Podpisany kontrakt zakłada dostawę partii karabinków MSBS Grot we wskazanym przez zamawiającego kalibrze 7,62x39 mm wraz z pakietem wyposażenia dodatkowego: 40-mm granatnikami podwieszanymi GP oraz celownikami optycznymi PCO DCM-1 Szafir.

Karabinek MSBS Grot dołącza do puli produkowanego przez nas uzbrojenia, które trafiło na wyposażenie zagranicznych sił zbrojnych. Intensywnie pracujemy nad projektami eksportowymi, czego najlepszym dowodem jest zawarta właśnie umowa. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym stronom, a przede wszystkim zarządowi i pracownikom radomskiej Fabryki Broni, bowiem spod ich ręki wyszedł jeden z najlepszych na świecie karabinków w swojej klasie.
Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A.

Czytaj też

Modułowy System Broni Strzeleckiej Grot znalazł się także na uzbrojeniu Ukrainy oraz co ciekawe - króla Jordanii Abdullaha II ibn Husajna, który podczas wizyty na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej w trakcie targów SOFEX otrzymał z rąk przedstawicieli grupy karabinek. Król Jordanii prywatnie wielbicielem broni strzeleckiej różnego typu i z tego powodu znany jest z kolekcjonowania uzbrojenia.

Reklama
Dostarczenie karabinków z rodziny MSBS Grot do kolejnej zagranicznej formacji świadczy o wysokiej jakości oferowanych przez naszą spółkę wyrobów, które są rozpoznawalne i cieszą się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Zawarty kontrakt jest potwierdzeniem, że obrana przez naszą spółkę strategia związana z promocją wyrobów sygnowanych znakiem FB na rynkach zagranicznych jest skuteczna i przynosi zamierzone efekty, jakimi są kolejne armie wyposażone w karabinki MSBS Grot.
Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik" – Radom sp. z o.o.

Czytaj też

Karabinek MSBS Grot to broń produkowana przez Fabrykę Broni „Łucznik" – Radom. Modułowa konstrukcja pozwala na tworzenie szeregu konfiguracji broni w układach kolbowych i bezkolbowych. MSBS Grot charakteryzuje się wysoką ergonomią i pełnym przystosowaniem dla użytkowników prawo- i leworęcznych. Broń jest w pełni dostosowana do wymagań współczesnego i przyszłego pola walki. Od 2017 roku MSBS Grot znajduje się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

Reklama

Komentarze (10)

  1. kd12

    Popieram

  2. Grzech

    ot takie standardowe narzekanie malkontentów (ciekawe jak z wami w domach wytrzymują) jakby kupił jakiś kraj NATO to zaraz by napisali ze też źle bo nie kupiło USA :-) zamiast się cieszyć że konstrukcja stworzona u nas jest coraz lepsza i zaczyna się sprzedawać na świecie (o rynek afrykański również bija się producenci z Europy, Azji czy USA, a dolar USA zarobiony w Afryce ma dokładnie taką samą wartość jak ten zarobiony w Europie czy USA ale niektórzy zawsze będą narzekać)

  3. Eldaelath

    Królestwo Jordanii położone jest w Azji...

  4. Raptor78

    Brawo nasza myśl techniczna ,nasze zakłady polscy pracownicy i kooperanci -jak najszybciej umowa wykonawcza.Udowodnijmy wszystkim,że Polak potrafi!!! dalszy horyzont czasowym to eksport lub licencja Borsuka,cieszy pomysł (wymogi współczesnego pola walki)ciężkiego BWP !!ciekawy pomysł podwozie Kraba ,oby licencja na to pozwalała i nie zostało to zamienione na coś gotowego z półki!

  5. easyrider

    Świetna sprawa. Jedyne nad czym Radom musi popracować to nazwa. Reklamuje się markę. Każdy czeski wzór to CZ i na zachodzie jest rozpoznawany. Tu nie może każdy wzór inaczej się nazywać. Niech będzie Grot ale FB Grot, FB Beryl, FB Vis 100 etc.

    1. mejixe

      Dobrze mówisz, to pomysł prosty, a jednocześnie może być bardzo skuteczny.

  6. Miroo

    Wahałbym się z chwaleniem się sprzedażą broni do Afryki... gdyby kupcem był kraj NATO albo któryś z 30 najlepszych gospodarek świata itp to rozumiem, ale kraj z afryki wschodniej?

    1. Pirat

      Klient to klient. Pieniądze też potrzebne.

    2. Holub

      Czym różni się pieniądz z Afryki od tego z Europy?

    3. Marcus102

      Miroo - bez przesady. Pierwsza 30-stka najlepszych gospodarek świata jest w stanie sama sobie skonstruować broń o podobnych parametrach. Z czym niby miała by mieć problemy?

  7. szczebelek

    Zawsze się znajdą tacy co będą pluć na wytwory polskiego przemysłu jak Kraby, Borsuki, pioruny, groty, langusty, bo obecny MON je kupuje, a potem marudzić, że tego nie robi gdy w kraju tego nie ma jak Abramsów czy F35. Prawda jest taka, że zanim nasz rodzimy przemysł by stworzył analogowe modele do patriotów, himarsów, brimstonów, cammów, spików, nsmów to by jeszcze sporo czasu i wody w Wiśle upłynęło.

    1. Bobo

      Ja nie rozumiem jednego o co ta wrzawa. Karabinki były złe wykobane( korodowal i odpadamy elementy) nawet prodycent to potwierdził,poprawia wiekszosć i bardzo dobrze. Druga rzecz kontrakt podpisano przed końcem badań kwalifikacyjnych to też fakt. Trasa jest od tego żeby wytykać błędy i szukać afer- patrz jak MON się bronił przed aferą z fotelami od mig29. I co okazało się że niedobry niemiecki Onet miał rację. Szkoda tylko życie pilota. Ciekawe czy ktoś za to odpowiedział. Ale wtedy rządzący nie mącilitak że to spisek Niemca bo pewni dlatego ze już za PO zaczęli robić te fotele

    2. Starszy Nadszyszkownik Sztabowy

      Sami Rosjanie pisząc o AS-90 skomentoali, że polski Krab z wieżą AS-90, podwoziem z Korei i armatą z Niemiec wyszedł dużo lepszy od pierowwzoru, czyli AS-90.

    3. Miroo

      Bobo - świetny komentarz - nic dodać, nic ująć...

  8. Chyżwar

    No to łonet lata w kółko jak indiański szaman, kiedy zwiał mu Old Shatterhand.

  9. Holub

    Widocznie tam nie czytają Onetu ;)

  10. Pucin:)

    @szczebelek - przykład megalomanii i własnego zadufania masz na Ukrainie jak i obecnie z kb Grot ect.- Władimir i niet analoga w mirie - i przypomnę - "jedna jaskółka wiosny nie czyni" do sukcesu AK i AR jeszcze milion lat świetlnych!!!! :) - mercedes wśród karabinków PWS MK111/114/116 mod 2-M. :0

Reklama