Przemysł Zbrojeniowy

Eksperci w Jachrance o polskiej optoelektronice

Fot. Paweł Kupisz/Defence24.pl.
Fot. Paweł Kupisz/Defence24.pl.

W Jachrance odbywa się piąta edycja Konferencji Optoelektronicznej, pod hasłem „Fotonika technologią bezpieczeństwa i komfortu życia”.

W dniach 13-14 listopada w Jachrance odbywa się V edycja Konferencji Optoelektronicznej. Wydarzenie organizuje PCO S.A. we współpracy ze Związkiem Pracodawców Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki, Politechniką Warszawską oraz Wojskową Akademią Techniczną. Konferencję patronatem honorowym objęły Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Patronem wydarzenia jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a patronatem medialnym Portal Defence24.pl oraz Wojskowy Instytut Wydawniczy.

Tegoroczna edycja konferencji odbywa się pod hasłem „Fotonika technologią bezpieczeństwa i komfortu życia”. Dyskusje z udziałem przedstawicieli przemysłu obronnego, świata nauki oraz Wojska Polskiego i innych służb mundurowych, dotyczą roli fotoniki w systemach obronnych i bezpieczeństwa, fotoniki w systemach komunikacji oraz wirtualnej i poszerzonej rzeczywistości, systemów sensorycznych, analizy i przetwarzania obrazów; analizy wielospektralnej, a także fotoniki w nawigacji.

Program konferencji obejmuje również panel dyskusyjny „Fotonika: cel czy droga?” z udziałem ekspertów. Konferencji będzie towarzyszy prezentacja przedsiębiorstw branży fotonicznej.

Konferencja Optoelektroniczna jest dla nas bardzo istotnym wydarzeniem. Gromadzi czołowych ekspertów z dziedziny optoelektroniki – przedstawicieli instytutów badawczo-naukowych, uczelni wyższych, przemysłu, a także potencjalnych odbiorców wyrobów optoelektronicznych z wojska i innych służb mundurowych. Daje to możliwość wymiany doświadczeń, dzielenia się informacjami o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie optoelektroniki, a także dyskusji o oczekiwaniach użytkowników.

Paweł Glica, prezes zarządu PCO S.A.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.