Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Defence24 Day: strój dla pirotechników i kamuflaże wielospektralne od Grupy Lubawa

Autor. Defence24

„Staramy się wpisywać w sposób ciągły w nowe wyzwania, które ten konflikt zbrojny przemysłowi w tym również i nam przynosi” – mówi Marcin Kubica, prezes Grupy Lubawa - „Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę wskazuje na to, że zmienia się sytuacja na polu walki, a więc szereg systemów, które do tej pory nie funkcjonowały, bądź funkcjonowały w innym formacie musi być dostosowane do wyzwań, które te działania przynoszą i tak dzieje się w naszym przypadku”.

Reklama

Jak powiedział prezes Kubica, w ramach prezentacji na Defence24 Day firma Lubawa S.A, położyła nacisk na takie wyroby i priorytety. Wśród nich znalazły się – system ochrony pirotechników w postaci systemu ciężkiego stroju podchodzeniowego zabezpieczającego przed skutkami wybuchów, ładunków improwizowanych, zarówno jeśli chodzi o odłamki jak i nadciśnienie. „To jedyny system, który zawiera dwa niezależne stanowiska – dowódcy i operatora, którzy skutecznie mogą te ładunki eliminować, będąc w stałym kontakcie i dokonując stałej wymiany danych i działając w tym najwyższym narażeniu czyli eliminacji IED."

Reklama

Prezentowane były także m.in. systemy statyczne i mobilne dla pojazdów chroniące przed wykryciem w wielu spektrach. „Drugim systemem, o którym chciałbym wspomnieć, biorąc pod uwagę liczbę niszczonego sprzętu na terytorium Ukrainy, czy to przez systemy bezzałogowe czy artyleryjskie, to systemy szeroko pojętego maskowania operacyjnego. W tym aspekcie Grupa Lubawa jest wiodącym producentem tych systemów w Polsce. Z dumą mogę powiedzieć, że systemy te zagościły w US Army czy w armii brytyjskiej i wszędzie tam spotkały się z uznaniem użytkowników." – powiedział prezes.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama