Reklama

Siły zbrojne

Armie Świata: Gujana

Autor. Defence24.pl

Gujana może stać się wkrótce kolejnym polem bitwy na świecie. Na świeżo odkryte w tym kraju złoża ostrzy sobie zęby Wenezuela, która od lat rości sobie pretensje do 2/3 terytorium mniejszego sąsiada. Czy Gujana ma szanse w ewentualnej wojnie? Przyjrzyjmy się jej siłom zbrojnym.

Reklama
Reklama

Komentarze (6)

 1. Dr. Pavl Kopetzky

  Twardzi jak skała!? Europa tonie. Chaos. Real Life Politik of War

 2. Mark

  Bardziej chyba chodzi o złoto i diamenty... "(..)Obszar dżungli na zachód od rzeki Essequibo można przyrównać wielkością do Tunezji czy Grecji. Jest on też wyjątkowo bogaty między innymi w złoto, diamenty, drewno oraz ropę naftową. Stąd pojawiają się określenia, że utrata przez Gujanę tego terytorium stanowić będzie dla niej „zagrożenie egzystencjalne” (..)

 3. Kris774

  A mowi sie że to Amerykanie rozpoczynaja wojny o ropę a tu taka Wenezulela próbuje.

  1. Rusmongol

   Znamienne jest to że Wenezuela już ma jedne z największych złóż ropy na świecie. Ale syf zawsze można zrobić i ukraść jeszcze trochę, i jesz se trochę. To że zginą ludzie to dla polityków blachostka.

 4. Chyżwar

  Nie mają armii. Odkryli coś. A teraz południowo amerykański odpowiednik ruska chce im to ukraść.

 5. Wuc Naczelny

  Gujana ma 3 lotniskowce floty z napędem atomowym i 4 desantowe w bazie w Norfolk, a Wenezuela nie wie w co się pakuje.

 6. Irateas

  Gujana ma najwyższy wzrost PKB to fakt. Ale daleko im do "najszybciej rozwijającego się kraju świata" per jakość życia i infrastrukturę. Tak czy siak dobry film. Nie oszukujemy się - Gujana obecnie to po prostu ropa o tyle. Idealne pole do podboju. Coś co jest już rzadkie bo w obecnym czasie mało jest terenów na ziemii które mówiąc brzydko "opłaca się" podbić. Smutne ale prawdziwe

Reklama