Przemysł Zbrojeniowy

Bumar-Łabędy na czele programu modernizacji czołgów Leopard

15 lutego br., została podpisana umowa powołująca do życia Konsorcjum mające zrealizować program modernizacji  czołgów Leopard 2A4 będących na wyposażeniu polskiej armii.Do konsorcjum, którego liderem są  Zakłady Mechaniczne BUMAR – Łabędy  SA, weszły również Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM S.A. z Gliwic oraz warszawska Bumar sp. z o.o.

Powstałe dzisiaj konsorcjum ma na celu opracowanie, wdrożenie do produkcji, dostarczenie do MON oraz serwisowanie pakietu modernizacyjnego Leopard 2PL w ścisłej współpracy z partnerem strategicznym – firmą Krauss-Maffei Wegmann. Realizacja tego programu jest odpowiedzią na potrzeby, Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie modernizacji czołgów Leopard 2A4.

Grupa Bumar od dłuższego czasu prowadzi ukierunkowane działania w zakresie dostarczenia pakietu modernizacyjnego zgodnie z oczekiwaniami  MON.

„Liczę na to, że uda nam się pozyskać zamówienie z MON i rozpocząć długoterminową  współpracę przy modernizacji czołgów Leopard dla polskich Sił Zbrojnych” – powiedział po podpisaniu umowy Andrzej Szortyka Prezes Zarządu ZM BUMAR- Łabędy oraz OBRUM Gliwice.

Źródło: Bumar

Komentarze