Przemysł Zbrojeniowy
Apache ze wsparciem polskiego przemysłu. Najważniejsze wciąż przed nami [KOMENTARZ]
Podpisanie pierwszej z umów offsetowych to krok w kierunku realizacji zakupu przez Polskę 96 śmigłowców Apache Guardian, co uczyni Warszawę jednym z największych użytkowników tych maszyn na świecie. Droga do podpisania umowy dostaw obejmuje jednak jeszcze kilka kolejnych kroków i wcale nie jest pewne, czy zostaną one zrealizowane. Jakie są kolejne kroki niezbędne do tego, by prawie setka Apache w najnowszej wersji wzmocniła Wojsko Polskie?
Umowa, o planie podpisania której Defence24.pl informował jako pierwszy , dotyczy budowy w polskim przemyśle zdolności w zakresie wsparcia eksploatacji systemów celowniczych śmigłowców Apache oraz – w pewnym zakresie – radarów Longbow. Opiewa ona na 300 mln złotych i będzie realizowana przez pięć lat. Umowę podpisano z Lockheed Martin, bo to ta firma produkuje zarówno systemy M-TADS/PNVS (optoelektroniczne), jak i radary Longbow oraz inne elementy awioniki Apache. Założeniem jest ustanowienie w Polsce takich zdolności, które będą umożliwiać utrzymanie wysokiego poziomu dostępności operacyjnej polskich Apache.
Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.
"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie