Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

80 lat Huty Stalowa Wola [WIDEO]

Fot. HSW
Fot. HSW

20 maja 2018 roku Huta Stalowa Wola świętowała 80-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przez cały dzień w Stalowej Woli odbywały się związane z rocznicą wydarzenia.

Od popołudnia do późnych godzin wieczornych przed siedzibą HSW trwał uroczysty piknik z okazji 80-lecia Spółki dla pracowników Huty Stalowa Wola S.A. i ich rodzin oraz dla mieszkańców Stalowej Woli.

Huta Stalowa Wola świętowała z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, jubileusz 80-lecia produkcji na rzecz obronności Polski. Szef MON spotkał się z pracownikami HSW SA, wręczając części z nich odznaczenia państwowe.

W czasie spotkania Mariusz Błaszczak wręczył ok. 40 pracownikom spółki – nadane decyzją Ministra Obrony Narodowej nr 1232 z 7 maja – Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Zasługi dla Obronności Kraju oraz kilkanaście listów gratulacyjnych. Szef MON, prezes PGZ Jakub Skiba oraz towarzyszące im osoby reprezentujące władze regionalne oraz parlamentarne, zwiedzili bez obecności mediów część obiektów produkcyjnych HSW SA.

Dziś Huta Stalowa Wola to przede wszystkim przedsiębiorstwo, które produkuje na rzecz Wojska Polskiego, to przedsiębiorstwo, które produkuje świetne produkty. To są produkty, które uzyskują najlepsze opinie żołnierzy Wojska Polskiego, dowódców Wojska Polskiego, to są produkty, którymi szczycimy się za granicą, dlatego, że Huta Stalowa Wola to firma, to marka, to wysoka jakość.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej
Reklama

Komentarze (2)

  1. WERBEL

    iluzja która kiedyś coś znaczyła ....zniszczona przez ochlokracje

  2. stalowowolanin

    \"Dziś Huta Stalowa Wola to przede wszystkim przedsiębiorstwo,,,\" a dokładniej jeden wydział: Centrum Produkcji Wojskowej,,, tyle zostało z kombinatu, fabryki wielkości miasta,,, naprawdę jest się z czego cieszyć !!! ile to trudu wymagało aby taką firmę jak HSW rozmienić na drobne,,,

Reklama