Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Poniedziałek z Defence24.pl: Pierwsze zmodernizowane Leopardy przekazane SZ RP; Wysoki rangą oficer podejrzany o korupcję

Fot. D24
Fot. D24

Poniedziałkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Gazeta Polska Codziennie, „Czołg na miarę możliwości”: W ubiegłym tygodniu konsorcjum Polskiej Grupy Zbrojeniowej przekazało Wojsku Polskiemu pierwsze pięć zmodernizowanych czołgów Leopard do standardu 2PL.„Modernizacja do standardu 2PL obejmuje m.in.: wymianę hydraulicznych systemów stabilizacji armaty i napędu wieży na elektryczne, ulepszenie armaty gładkolufowej Rh-120 L44 i jej przystosowanie do nowych rodzajów amunicji. Leopard 2PL wyposażony jest także w systemy optoelektroniczne, w tym kamery termowizyjne III generacji typu KLW-1 Asteria.”


Piotr Gociek, Cezary Gmyz, Do Rzeczy, „Dwaj panowie G.”: U wysokiego rangą oficera podejrzanego o korupcję, znaleziono znaczne ilości pieniędzy. „Zaczęliśmy od sądów, kończymy sądami. Wojskowymi. [...] Właśnie jeden taki sąd w Poznaniu nie zgodził się na areszt dla pewnego pułkownika. Facet podejrzany jest o korupcję, podczas rewizji znaleziono u niego 700 tyś. w sejfie. [...]. Mimo to sąd uznał, że nie można go podejrzewać o mataczenie, więc kazał puścić wolno. [...]”


Reklama

Komentarze (4)

 1. Michał

  Skoro nie ma dowodów to po co taki komentarz, znów "wysokiej rangi pułkownik" (a propos, pułkownik to już WYSOKA RANGA) czyli z kijem na mundur...

  1. cytaty czy lemingowaty

   Gdzie napisane "nie ma dowodów"?!?

  2. xXx

   A jakie są dowody korupcji?

  3. ja

   700 baniek w sejfie, z pensji na pewno nie odłożył !!

 2. Piter

  Zmodernizowane i sprawne technicznie? Czy tylko zmodernizowane?.To w naszych polskich warunkach istotna różnica.

 3. Taki tam

  No i jak w kabarecie bo pułkownik sprzedawał tajne wiadomości o Wojsku Polskim i jego strasznie przestarzałym sprzęcie , to tak jakby Polska była największym producentem najnowocześniejszej broni bo F16 i Leopardy 2Pl to wiodące na świecie sprzęt , a zapomniałem dodać coś o naszych nowoczesnych okrętach bojowych ale zapomniałem że Polska ich ma tak dużo że trudno je policzyć . Nasze wojsko wygląda tak samo jak w 1939 jak nie gorzej i proszę nie robić z naszych żołnierzy mięsa armatniego bo z takim sprzętem do tego się jedynie nadają . Zaraz przypomina mi się jak zrobiono z Kuklińskiego bohatera który obalił komunizm tylko najzabawniejsze jest to że sprzedawał wiadomości o Wojsku Polskim jego przestarzałym sprzęcie który dostawaliśmy od Ruskich , a co wiedział Kukliński o Rosjanach nic bo oni nigdy nie byli chętni aby się pochwalić że mieli broń atomową rozmieszczoną w Polsce . Ma kasę przy sobie i już zdradzał tajemnice wojskową . No to ciekawe skąd politycy biorą fortuny ??? Choć to oni też mają dostęp do tajemnic naszego uzbrojenia ,logistyki , zaopatrzenia i nie tylko . Po tym jak Antoś który rozmontował nasz wywiad i kontrwywiad żaden kraj nie traktuje nas poważnie a pokazuje to dobitnie jak strasznie dobijamy się aby uczestniczyć w projektowaniu nowego czołgu przez Francję i Niemcy .

 4. jajco

  No to trzeba wsadzić sędziego bo to sitwa

Reklama