Reklama

Polityka obronna

Przeciwpancerne rakiety na lądzie i morzu, Armie Świata... TOP 10 filmów Defence24

Autor. HSW

Wśród najpopularniejszych tegorocznych publikacji wideo na Defence24.pl największym zainteresowaniem cieszyła się tematyka zwiazana z polskimi i rosyjskimi siłami zbrojnymi a także film na temat australijskiego śledztwa dotyczącego wirusa COVID-19. Przebojem na listę wdarł się też cykl Armie Świata, który zajął pięć miejsc w TOP 10.

1.     Australijskie śledztwo: COVID-19 to broń biologiczna?

Najwięcej wejść zanotował film Maksymiliana Dury z maja na temat australijskiego śledztwa dotyczacego epidemi COVID-19 i tego czy nie została ona wywołana przez broń biologiczną specjalnie w tym celu wyhodowaną w chińskim laboratorium.

Czytaj też

2.     Armie Świata: Wojska Lądowe Białorusi

Na drugim miejscu znalazł się styczniowy film z cyklu Armie Świata na temat wojsk lądowych Białorusi autorstwa Juliusza Sabaka.

Czytaj też

3.     Rosomak z ZSSW strzela ze Spike

Dużą popularnością cieszył się i cieszy do dziś film ze strzelań pociskami Spike z wieży ZSSW-30 posadowionej na Rosomaku.

Czytaj też

4.     Ukraina stawia na realną strategię obrony przed Rosją

Czwarte miejsce zajął majowy wywiad wideo z Maciejem Zaniewiczem, analitykiem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych na temat przyjętej w tym roku Strategii Bezpieczeństwa Militarnego. Wśród priorytetów ujęto tam m.in. eformę i modernizację armii oraz dążenie do potencjalnego członkostwa w NATO. Kolejnym, równie istotnym zagadnieniem, jest zniwelowanie zagrożenia ze strony Rosji.

Czytaj też

5.     „Duchy" z „Piratami" sposobem na morskich dywersantów z Rosji

Na piątym miejscu znalazł sie film Maksymiliana Dury na temat zmiany taktyki działań rosyjskiej piechoty morskiej Floty Bałtyckiej, a dokładnie dywersyjno-szturmowych działań jakie może ona teraz prowadzić i sposobób przeciwdziałania tego rodzaju zagrożeniu.

Czytaj też

6.     Armie Świata: Marynarka Wojenna Szwecji

Szóste miejsce zajęły kolejne Armie Świata tym razem autorstwa Maksymiliana Dury na temat szwedzkiej marynarki wojennej. Film ten ujrzał światło dzienne w lutym tego roku.

Czytaj też

7.     Rosja odrabia lekcje z Syrii

Na siódmym miejscu znalazł się film dr. Jacka Raubo z lutego na tamat rosyjskich doświadczeń wyniesionych z udziału wojsk tego państwa w wojnie domowej w Syrii.

Czytaj też

8.    Armie Świata: Siły Zbrojne Rumunii

Ósme miejsce to kolejne Armie Świata, tym razem poświęcone siłom Zbrojnym Rumunii. Film został opublikowany w czerwcu br. a jego autorem jest Maciej Szopa.

Czytaj też

9.    Armie Świata: Siły Obrony Węgier

Dziewiąte miejsce zajęły Armie Świata na temat Sił Obrony Węgier, którego autorem jest Maciej Szopa. Został on opublikowany w styczniu bieżącego roku.

Czytaj też

  1. Armie Świata: Siły Zbrojne Litwy

Na miejscu dziesiątym uplasował się film Armie Świata: Siły Zbrojne Litwy autorstwa Macieja Szopy. Publikacja ta pojawiła się na naszej stronie w lutym.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama