Reklama

Polityka obronna

MON: Rozmowy o wojskach USA w Polsce i infrastrukturze

Fot. MON
Fot. MON

Stacjonowanie wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz realizowane projekty dotyczące infrastruktury wojskowej w Polsce - to główne tematy spotkania wiceszefa MON Tomasza Szatkowskiego i asystenta amerykańskiego sekretarza obrony ds. infrastruktury, energii oraz środowiska, Luciana Niemeyera.

Jak podaje MON, Szatkowski spotkał się z delegacją USA pod przewodnictwem asystenta sekretarza obrony ds. infrastruktury, energii oraz środowiska, Luciana Niemeyera.

"Podczas spotkania rozmawiano m. in. o strategicznym partnerstwie, które łączy Polskę i Stany Zjednoczone. Asystent sekretarza obrony USA podziękował za zaangażowanie Polski w bezpieczeństwo międzynarodowe, w tym także za udział polskich żołnierzy w operacjach i misjach zagranicznych" - podaje MON w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej resortu.

MON zaznaczył, że spotkanie "było także okazją do rozmów na temat stacjonowania wojska Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz realizowanych projektach dotyczących infrastruktury wojskowej w naszym kraju".

MON/PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.