MON rozmawia z ekologami o Tarczy Wschód

Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi konsultacje z organizacjami ekologicznymi. Rozmowy dotyczą budowy Tarczy Wschód i jej wpływu na środowisko.
W środę 16 lipca doszło do spotkania przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Klimatu i Środowiska z organizacjami ekologicznymi. Rozmowy dotyczyły budowy Tarczy Wschód i jej wpływu na kwestie środowiska naturalnego.
Jak najmniej ingerować w środowisko
Podczas spotkania pojawiły się zapewnienia resortu obrony dotyczące możliwie jak najmniejszego ingerowania w środowisko. Władze MON miały też zapewniać o tym, że budowa „Tarczy Wschód” w odróżnieniu od zakończonej budowy zapory na granicy z Białorusią, nie powinna w znaczący sposób ograniczyć migracji zwierząt.
W dyskusji poruszono też temat działań kompensacyjnych. Tereny objęte budową Tarczy mają być dodatkowo zalesiane i zabagniane. „Ma to nie tylko rekompensować wpływ inwestycji, ale też wspierać naturalne mechanizmy obronne” – czytamy w komunikacie na stronie MON.
Czytaj też
Tarcza Wschód
Tarcza Wschód to zaplanowany na lata 2024 - 2028 projekt wzmocnienia odporności Polski na ataki i wojnę hybrydową. Powstał on w reakcji na rosyjską agresję na Ukrainę i korzysta z doświadczeń tej wojny, ale jest projektem pokojowym: ma odstraszyć potencjalnych agresorów, chronić żołnierzy i ludność cywilną, wspólnie z sojusznikami pokazać gotowość do obrony naszych granic - wskazuje Wojsko Polskie.
MiP
A o czym z nimi rozmawiać..... jak dla tych wszystkich ekologów nie liczy się bezpieczeństwo Polski
radziomb
ekolodzy powinni być najbardziej zainteresowani aby wojny nie bylo, Przykładowo czasie 2 giej wojny światowej wybito prawie wszystkie żubry. Głod, bieda robi swoje.