Geopolityka

Podwójne testy rakiet balistycznych w Indiach

fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Indie przeprowadziły udane testy dwóch rakiet balistycznych średniego zasięgu Prithvi-II, które zostały odpalone w bardzo krótkim odstępie czasu na poligonie Chandipur w stanie Odisha.

Testy zostały przeprowadzone w godzinach porannych 21 listopada br. pod nadzorem dowództwa indyjskich sił strategicznych oraz agencji wojskowych prac poszukiwawczo-badawczych DRDO (Defence Research and Development Organisation). W ich trakcie sprawdzono rakiety balistyczne Prithvi-II – opracowane i produkowane w Indiach od 2003 r.

Pociski te mają zasięg 350 km i są zdolne do przenoszenia ładunku bojowego o wadze od 500 kg do 1000 kg. Rakieta jest jednostopniowa, napędzana dwoma silnikami na paliwo ciekłe i naprowadzana nowoczesnym systemem nawigacji inercyjnej z możliwością zmiany trajektorii lotu przed trafieniem w cel.

Celem obecnych badań jest sprawdzenie możliwości wykonywania strzelań salwą, co ma zwiększyć prawdopodobieństwo przełamania obrony przeciwlotniczej przeciwnika.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.