Przemysł Zbrojeniowy
Pięciu chętnych na strzelnice kontenerowe dla wojska
Pięć podmiotów zgłosiło się do postępowania na kontenerowe strzelnice dla Sił Zbrojnych RP – poinformował Defence24 rzecznik Inspektoratu Uzbrojenia mjr. Krzysztof Płatek. Mamy do czynienia tym samym z maksymalną, przewidywana przez Inspektorat Uzbrojenia liczba oferentów.
Wśród chętnych na dostawę krytych mobilnych strzelnic ćwiczebnych, w wyznaczonym przez Inspektorat Uzbrojenia terminie, który upływał 7 sierpnia br. zgłosiło się pięciu wykonawców. Są to firmy:
- Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.
- Klimawent S.A.
- GISS Sp. z o.o.
- Works 11 Sp. z o.o.
- Target – Grzegorz Polak wraz z Fabryką Przyczep Niewiadów Sp. z o.o.
Kryta mobilna strzelnica ćwiczebna ma mieścić się standardowych kontenerach 40ft HC i ma być obiektem szkolenia podstawowego i zaawansowanego, składającym się z trzech połączonych na czas użytkowania kontenerów wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem. Ma umożliwiać prowadzenie treningów strzeleckich w postawach: leżącej, siedzącej, klęczącej, stojącej i w ruchu, z użyciem wskaźników laserowych oraz z wykorzystaniem broni palnej z użyciem amunicji ostrej i pozwalać na prowadzenie treningów strzeleckich indywidualnych i w parach.
Czytaj też: MON dofinansuje budowę strzelnic w powiatach
Strzelnica ma być wyposażona między innymi w interaktywny multimedialny trenażer strzelecki z projektorem multimedialnym oraz oprogramowaniem w języku polskim, umożliwiającym prowadzenie wszystkich strzelań szkolnych i bojowych z broni strzeleckiej zgodnie z aktualną wersją „Programu strzelań z broni strzeleckiej MON Sygn. Szkol. 857/2012” oraz „Tymczasowym programem strzelań Wojsk Obrony Terytorialnej z dnia 15 kwietnia 2019 r.”, z wykorzystaniem wszystkich tarcz wyszczególnionych w ww. programach oraz tarczy TS-4.
Ocena ofert ma zostać dokonana wg kryteriów: ceny (waga 70), gwarancji (waga 10) i rocznych koszty eksploatacji, w tym obsługi kulochwytu i powierzchni antyrykoszetowych (waga 20). Nie jest znana liczba planowanych do zakupu strzelnic, ale wiadomo, że IU chce przeznaczyć na nie więcej niż 428 tys. euro. Dostawy zamówionych urządzeń mają zostać zrealizowane maksymalnie do 30 października 2022 roku.
WIDEO: Rok dronów, po co Apache, Ukraina i Syria - Defence24Week 104