Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Piątek z Defence24.pl: Wywiad z płk. Grzegorzem Małeckim; Modyfikacja ustawy o weteranach?; Słaba kondycja polskich służb specjalnych; Korea Północna gotowa na rozmowy z USA; Nowe rodzaje rosyjskiego uzbrojenia

KIM DZONG UN SPOGLĄDA W KIERUNKU WROGA - FOT. HTTP://WWW.NEWSWHIP.COM
KIM DZONG UN SPOGLĄDA W KIERUNKU WROGA - FOT. HTTP://WWW.NEWSWHIP.COM

Piątkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa. 

Michał Płociński, Rzeczpospolita, „Kolos na cyfrowych nogach”: Rozmowa z byłym szefem Agencji Wywiadu. „Kreml celowo wzmacnia wszelkie opinie, które mają Rosję demonizować. Na tym polega właśnie współczesna wojna informacyjna: nieważne jest, jak potężna jest Rosja faktycznie, ważne, jak jest ona odbierana. Wojna odbywa się w świadomości społeczeństw, a tam Rosjanie są prawdziwą potęgą.”


Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Rząd zapomniał o weteranach”: Czy MON zmodyfikuje projekt ustawy o weteranach? „Ministerstwo proponuje m.in. zwiększenie dodatku dla weterana poszkodowanego, gdy uszczerbek na zdrowiu wynosi ponad 30 proc. (…) Inne zapisy projektu są krytykowane przez samych weteranów. Generał Jarosław Stróżyk wskazuje, że żołnierze, którzy byli na misjach, muszą się starać o status weterana i np. dostarczać dokumenty o niekaralności.”


Dorota Kowalska, Polska Metropolia Warszawska, „Wroński: Polskie służby specjalne są dzisiaj w bardzo słabej kondycji”: Zdaniem Piotra Wrońskiego, byłego oficera służb specjalnych, służby są w słabej kondycji. „(…) przy każdej zmianie, a proszę mi wierzyć, (…) , pojawiało się zainteresowanie nie wywiadem czy kontrwywiadem, nie pytano nas, ilu szpiegów złapaliśmy, jacy to są szpiedzy, ale  pytano o to, co mamy na przeciwników politycznych. (…) I wydaje mi się, że dzisiaj takie podejście jest także pewnym wyznacznikiem działania służb specjalnych w Polsce.


Hanna Shen, Gazeta Polska Codziennie, „Kim Dzong Un mięknie pod wpływem sankcji”: Władze Korei Południowej twierdzą, że Kim Dzong Un zadeklarował gotowość na podjęcie rozmów z USA. „Kim stawia dwa warunki, które muszą być spełnione, by rezygnacja z broni atomowej doszła do skutku. Chodzi o zagwarantowanie bezpieczeństwa i zaprzestanie militarnej presji na reżim. Korea Północna zapewnia także, że w czasie negocjacji nie będzie prowadziła żadnych prowokacji militarnych oraz testów nuklearnych i balistycznych.”


Krzysztof Podgórski, Dziennik Trybuna, „„Jeźdźcy Apokalipsy” Władimira Putina”: Nowe rodzaje uzbrojenia zostały przedstawione 1 marca 2018 r. podczas Zgromadzenia Federalnego przez prezydenta Rosji Wladimira Putina . „Zaprezentowana technika wojskowa oparta jest o najnowsze technologie i rewolucjonizuje prowadzenie wojny w porównaniu do dotychczas znanych broni. (…) jesteśmy świadkami kolejnego przełomu, Rosjanie wprowadzili broń hipersoniczną, zdalne bojowe pojazdy podwodne i lasery bojowe.

Reklama

Komentarze (1)

  1. As

    Strasznie smutne, ale prawdziwe. Tak właśnie sobie Polacy wyobrażają nasze służby specjalne. Skupione na politycznej konkurencji i bezbronne wobec służb innych krajów. Z perspektywą pracy od wyborów do wyborów. Po jednej kadencji degradacja. Jak tu znaleźć ludzi wartościowych do pracy?

    1. wall

      Myślisz, że to tylko w Polsce tak. Przypomnij sobie niedawne wybory w USA jak służby zbierały haki na Trumpa.

Reklama