Paris Air Show: Rumunia wybiera system TMS 2000 Thalesa

17 czerwca 2013, 13:12
T
Rumuni wybrali na swoje śmigłowce system wykrywania okrętów podwodnych TMS 2000– fot. Thales
Reklama
Defence24
Defence24

Pierwszy konkret z salonu Le Bourget. Rumunia wybrała koncern Thales jako dostawcę systemu obróbki danych z sonoboji dla swoich śmigłowców lotnictwa morskiego.Thales ma dostarczyć dla rumuńskich zakładów lotniczych IAR Brasov system obserwacji podwodnej TMS 2000, który później zostanie zamontowany na pokładzie rumuńskich śmigłowców IAR-330 PUMA. Kupując ten system Rumuni chcą znacząco zwiększyć swoje możliwości w wykrywaniu i zwalczaniu okrętów podwodnych, ze szczególnym wskazaniem na Morze Czarne i na wykonywanie zadań dla potrzeb NATO.

Więcej: Ponad pół miliarda funtów dla Thalesa za usługi serwisowe w Royal Navy

System TMS 2000 pozwala na zbieranie w czasie rzeczywistym przekazywanych drogą radiowa w paśmie VHF informacji z rozstawionych na morzu sonoboji i na jej podstawie na: wykrywanie i identyfikację okrętów podwodnych. Jest on bardzo łatwy do montażu i praktycznie nie wymaga ingerenci w systemy statku powietrznego, mogąc stanowić autonomicznie działający podsystem, od razu gotowy do pracy.

Więcej: Thales buduje system kontroli powietrznej w RPA

TMS 2000 może być montowany zarówno na samolotach patrolowych jak i nawet na małych śmigłowcach morskich. Obecnie jest on wykorzystywany na należących do francuskich sił morskich śmigłowcach NH90

(MD)

 
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24