Nowy kontrakt Saab na dostawę pojazdów typu MuMNS

12 stycznia 2021, 13:00
MuMNS
Fot. Saab
Reklama

Saab, w ramach realizacji francusko-brytyjskiego programu zwalczania min morskich MMCM (Maritime Mine Counter Measures), otrzymał pierwsze zamówienie na system ich neutralizacji MuMNS (Multi-Shot Mine Neutralisation System) od wykonawcy programu – firmy Thales, która jest głównym integratorem tego kompleksowego rozwiązania. Wartość zamówienia to około 300 mln koron szwedzkich, a pierwsze dostawy nastąpią w 2022 roku.

Zamówienie otrzymane od Thales jest częścią francusko-brytyjskiego programu MMCM, w ramach którego Saab dostarczy najnowocześniejsze systemy identyfikacji i likwidacji min, które będą obsługiwane z bezzałogowych jednostek pływających. Dostarczone systemy będą służyć w Marynarkach Wojennych Wielkiej Brytanii i Francji.

Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić informację o pierwszych klientach, którzy zakupią nasze systemy MuMNS. To ogromny sukces, że możemy dostarczyć rozwiązania, które umożliwią flotom Francji i Wielkiej Brytanii bezpieczniejsze i bardziej wydajne działania w zakresie likwidacji min morskich. Będzie to możliwe, ponieważ operator tego systemu może zneutralizować nawet kilka min z bezpiecznej odległości.

Görgen Johansson, szef działu biznesowego Saab Dynamics

System MuMNS zapewnia nową generację identyfikacji i neutralizacji min w skutecznym modułowym systemie opartym na sprawdzonej bezzałogowej technologii Saaba, jak i najlepszych rozwiązaniach przeciwminowych. Gwarantuje to niezrównane i bardziej elastyczne zdolności operacyjne, które w znacznym stopniu skrócą czas przeprowadzanych działań, zmniejszą koszty operacji przeciwminowych oraz ryzyko dla personelu.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24