Katastrofa amerykańskiego śmigłowca w Anglii

8 stycznia 2014, 08:15
hh-60g
Śmigłowce HH-60G Pave Hawk z 56th Rescue Squadron - fot. USAF
Reklama

Podczas lotu szkolnego na wybrzeżu hrabstwa Norfolk w Anglii rozbił się śmigłowiec HH-60G Pave Hawk należący do 56. Eskadry Ratowniczej US Air Force. W katastrofie zginęło 4 członków załogi. 

Wypadek miał miejsce podczas lotu treningowego na małej wysokości, około godziny szóstej wieczorem 7 stycznia 2014 roku. Maszyna rozbiła się na terenie rezerwatu przyrody nieopodal miejscowości Salthouse, na na północnym wybrzeżu hrabstwa Norfolk. Wszyscy znajdujący się na pokładzie żołnierze zginęli. W obecnej chwili nie są znane przyczyny wypadku. 

Maszyna która uległa katastrofie należała do 56. Eksadry Ratowniczej. Stanowi ona element 48 Skrzydła Myśliwskiego US Air Force stacjonującego w bazie lotniczej Lakenheath na zachodzie Anglii.

Śmigłowiec HH-60G Pave Hawk to specjalna wersja maszyny typu Black Hawk, opracowana na potrzeby misji ratowniczych i operacji specjalnych realizowanych na terytorium wroga przez jednostki US Air Force. Jest on wyposażony między innymi w dodatkowe zbiorniki i sondę do tankowania w locie, ulepszone systemy obserwacyjne, w tym radar i działające w podczerwieni wyposażenie FLIR, oraz mocniejsze silniki T-700-GE-700/701.

 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24