Indyjska fregata Trikand zakończyła próby morskie na Bałtyku

17 marca 2013, 10:15
DSCF0112 (1)
Fregata Trikand w stoczni Jantar (fot. Andrzej Nitka)
Reklama
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Zakończyły się stoczniowe próby morskie fregaty rakietowej Trikand trzeciej i ostatniej jednostki typu Talwar (proj. 11356) budowanej przez rosyjską stocznię Jantar z Kaliningradu.Próby te realizowane były na morskich poligonach Floty Bałtyckiej w oparciu o jej główną bazę w Bałtijsku. Poza personelem stoczni brali w niej udział również marynarze tejże Floty.

Czytaj także: Załoga indyjskiej fregaty Trikand rozpoczęła szkolenie w Rosji

Do Bałtijska okręt został przebazowany 7 lutego, zaś na swoje pierwsze próby morskie wyszedł 14 lutego. Łącznie w czasie ich trwania Trikand wychodził w morze pięciokrotnie, za każdym razem spędzając w morzu po kilka dni. Podczas tych wyjść przetestowano wszystkie systemy okrętowe łącznie z uzbrojeniem.

Obecnie fregata przygotowywana jest do prób państwowych, zaś na 2 maja stocznia Jantar planuje rozpoczęcie prób zdawczo-odbiorczych jednostki z udziałem hinduskiej załogi, która zakończy już szkolenie w Rosji. Wejście do służby Trikanda planowane jest na czerwiec br.

Czytaj także: Trikand wyszedł w morze

Tak krótki czas prób oznacza że stocznia opanowała już w wysokim stopniu budowę jednostek tego typu, co dobrze wróży budowie kolejnych fregat budowanych już dla rosyjskiej floty.

(AN)

 
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24