Reklama

Geopolityka

MSPO z ofertą wyposażenia dla Obrony Terytorialnej

Zdjecie poglądowe fot. Opolska OT
Zdjecie poglądowe fot. Opolska OT

Pojazdy terenowe, mundury, broń osobista, granatniki i rakiety dedykowane dla nowego, piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP będzie można zobaczyć podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2016. Najbliższa edycja targów obronnych odbędzie się od 6 do 9 września w Targach Kielce.

Obrona Terytorialna wyposażona na MSPO

W związku z powołaniem przez Ministerstwo Obrony Narodowej Obrony Terytorialnej - piątego Rodzaju Sił Zbrojnych, tegoroczne MSPO będzie platformą rozmów i wielkich zakupów dla nowych brygad. Tworzenie nowej formacji, mającej liczyć około 35 tysięcy osób, nie pozostaje bez wpływu na ofertę przemysłu militarnego. Obrona Terytorialna będzie potrzebować między innymi mundurów, wyposażenia i uzbrojenia, systemów łączności i specjalistycznych pojazdów. Odpowiedzią na te potrzeby będzie najbliższy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oraz towarzyszące mu XXII Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA. Targi to łącznie oferta 564 wystawców z czego ponad 200 prezentować będzie produkty dedykowane Obronie Terytorialnej. Zainteresowanie wyposażeniem nowego rodzaju Sił Zbrojnych wykazują zarówno krajowe, jak i zagraniczne firmy.

MSPO z premierą Obrony Terytorialnej

Zgodnie z decyzją Antoniego Macierewicza, Ministra Obrony Narodowej formowanie pierwszych brygad Obrony Narodowej rozpocznie się już we wrześniu 2016. Pierwsze oddziały OT powstaną w województwach: podlaskim, lubelskim i podkarpackim. W przeciągu kilku lat Ministerstwo Obrony Narodowej planuje utworzyć 17 brygad. W nadchodzącym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego po raz pierwszy udział wezmą przedstawiciele Biura ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej MON. W hali C wybudowane zostanie specjalne stoisko Organizacji Proobronnych. 

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (3)

  1. evo

    Żołnierze zawodowi powinni dostać nowe uzbrojenie, a ich dotychczasowe przesunąć do OT.

    1. ~ronin

      I dzięki temu rezerwiści bo taki jest główny cel OT nie będą zaznajomieni ze sprzętem, który będzie wprowadzany do armii zawodowej. OT jest formą budowania rezerw, ponieważ nie ma obecnie poboru powszechnego! Może to i dobrze bo tacy przymuszeni umieli tylko krzywić lufy w kaloryferach! A ochotnicy są chętni do szkolenia i obrony Ojczyzny! W razie W to przeszkoleni potencjalni rekruci będą skarbem nie do przecenienia. A takiej wyrzutni rakiet, granatnika czy co tam będą mieli nie wezmą do domu tylko ten sprzęt fizycznie zostanie w wojsku i będzie do dyspozycji także wojska w razie braków. Nikt zdrowo myślący nie posyła sprzętu, żeby leżał sobie bez potrzeby na tyłach jak będzie go brakowało w rejonie walk.

  2. Kóma

    Wyposażenie dla OT ? A kogo to obchodzi ? Byłabym bardziej zainteresowana, jak będzie wyglądał ten mundur galowy dla OT !

    1. W

      To są targi jeden wystawia drugi kupuje jak jest takie zapotrzebowanie zrozumiałeś troszkę temat.Mundur jak poszukasz to znajdziesz bo był prezentowany.

    2. Kuń

      Każdego interesuje to na czym się zna.

  3. SS

    Sprzęt, uzbrojenie, wyposażenie...... wystarczy mieć pieniądze. Nigdzie jednak nie słyszałem o tym, jak będzie wyglądał system szkolenia żołnierzy OT. Skąd wziąć i jak wyszkolić dowódców drużyn, plutonów, kompanii..... Wszystkich ich zabierzemy z wojsk operacyjnych??? Może ktoś podzieli się informacją na ten temat, jakie są zamierzenia MON.

Reklama