Reklama

Geopolityka

Internetowi giganci dołączają do walki z ISIS

Fot. Flickr/OTA Photos/CC3.0
Fot. Flickr/OTA Photos/CC3.0

Komisarz do spraw wewnętrznych UE Cecilia Malmstroem poinformowała, że Unia Europejska zamierza zachęcić globalnych gigantów internetowych do współpracy w zwalczaniu sieciowej propagandy islamskich radykałów - informuje TVN24 Biznes i Świat.

W skład cyfrowej koalicji mieliby wejść tacy potentaci jak Microsoft, Google, Facebook, czy Twitter. Globalna Sieć, w tym od niedawna nie tylko niszowe fora dyskusyjne, ale i profile w obrębie popularnych serwisów społecznościowych, to obecnie główne miejsce rekrutacji dla Al - Kaidy czy ISIS. O skuteczności tego procederu świadczy odsetek islamskich bojowników pochodzących z państw europejskich, których w samej Syrii jest szacunkowo około 3 tys. W niektórych krajach starego kontynentu np. Wielkiej Brytanii jest to już problem ocierający się o najwyższe stanowiska państwowe. Brytyjski akcent zabójcy dziennikarza Jamesa Folaya postawił w stan gotowości samego premiera - Davida Camerona. Ponadto spekuluje się, że kwestia europejskich bojowników ISIS była jednym z powodów zmiany na stanowisku szefa MI6

Zdaniem unijnego koordynatora ds. walki z terroryzmem Gillesa De Kerchove'a firmy internetowe chcą współpracować z UE w związku z zagrożeniem jakie rodzi muzułmański ekstremizm. "Rozmawialiśmy o tym, jak możemy usuwać z Internetu nielegalne treści oraz jak wykorzystywać Internet, by przeciwdziałać poczynaniom terrorystów" - poinformował De Kerchove, cytowany przez TVN24 Biznes i Świat. 

Reklama

Komentarze (3)

 1. ja

  Z islamem i slamizacją nikt jeszcze nie wygrał. Islamizacja Europy a później świata jest nieunikniona.

  1. DZD

   Jak pisz "zdz" ta NASZA CYWILIZACJA ZACHODNIA od lat 60 - tych, a szczególnie po maju 68 r. jest niczym innym jak CYWILIZACJĄ ŚMIERCI i nic więcej. Natomiast ludzie w zdecydowanej większości oczekują na coś więcej niż konsumowanie i wydalanie. I dlatego islam / nie wspominając o osiągnięciach cywilizacji amerykańskiej/ przyjął taką a nie inną postać. Po prostu wygrały fundamentalne, ortodoksyjne środowiska walczące " ideą" z czołgami CYWILIZACJI ZACHODNIEJ. Będzie coraz gorzej i to nie Rosja stanowi zagrożenie, ale SIEWCY DEMOKRACJI

 2. mwa

  Cenzurę zawsze wprowadzano w szczytnym celu i wyłącznie na krótki czas. Tylko że potem ten czas jakoś tak ulegał przedłużeniu w nieskończoność, a protestować nie było jak bo przecież była cenzura. A przecież cenzura to nic innego jak powiedzenie obywatelom "słuchajcie, jesteście za głupi żeby samemu decydować co jest prawdą, od teraz my będziemy mówić wam w co macie wierzyć"

 3. zniesmaczony

  "Terroryzm" i "pedofilia" to dwa dyżurne sposoby usprawiedliwiania wprowadzania totalitaryzmu (inwigilacji, cenzury, więzienia bez wyroku, tortur)... Z fałszywymi poglądami należy walczyć argumentami a nie cenzurą! :(

  1. MRSS

   Niby tak, ale pamiętaj, że wiara opiera się wszelkim argumentom, i tym sposobem z nimi się nie dogadasz.

  2. zdz

   Z definicji wiadomo że stan bezpieczeństwa jest odwrotnie proporcjonalny do stanu demokracji w społeczeństwie . Jeżeli oczywiście nie jest to zaaranżowane według różnych "spiskowych teorii dziejów" . Poza tym , jako normalny obywatel mam gdzieś czy moje rozmowy i maile dotyczące tego co należy kupić na obiad i jak umawiam się z kumplami są właśnie podsłuchiwane . Nie robię nic złego więc się nie boję . Co do więzienia i tortur to wcale nie żałuję turbaniarzy przytapianych w Kiejkutach przez CIA . Kuriozalne jest że teraz mają czelność żądać odszkodowania . Należy zmierzyć się ze świadomością że działania ISIS (i Rosji także) zagrażają NASZEJ CYWILIZACJI ZACHODNIEJ i de facto jesteśmy w stanie wojny . A to niestety MUSI stępić naszą empatię i humanitaryzm wypracowane z wielkim trudem w czasach względnego spokoju . Filozofia Kalego ma tu zastosowanie - to jest wojna - niestety !

  3. zdz

   A jeśli chodzi o wspomnianą pedofilię - to nie ma chyba nic gorszego ! Cywilizację poznać po tym jak dba o starsze pokolenie i swoje DZIECI !

Reklama