Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Czwartek z Defence24.pl: Kandydaci na urząd Prezydenta RP przeciwni wzrostowi wydatku na obronność?; Wywiad z nowym prezesem PGZ

Fot. MON
Fot. MON

Czwartkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Nie ma zgody na więcej dla armii”: W Strategii Bezpieczeństwa Narodowego, którą rząd przyjął pod koniec poprzedniego tygodnia znalazł się zapis o zwiększeniu dynamiki wzrostu wydatków na obronę, osiągając poziom 2,5 proc. PKB w 2024 r. Kandydaci na urząd Prezydenta RP są jednak innego zdania. „Strategia Bezpieczeństwa Narodowego RP, która została przyjęta przez rząd, zakłada zwiększenie wydatków na obronność do 2,5 proc. PKB już w 2024 r. Nie ma zgody na taki ruch ze strony polityków opozycji.”


Zbigniew Lentowicz, Marcin Piasecki, Rzeczpospolita, „Haubic nie da się produkować zdalnie”: Wywiad z Andrzejem Kensbok, nowym prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. „Nasze firmy pracują normalnie - na tyle, na ile się da w niestandardowych warunkach. (...) Z MON naturalnie musimy mieć i mamy bliskie, dobre relacje, bo to nasz główny zleceniodawca i klient. Lepiej odseparować jednak strefę zamówień od struktury właścicielskiej i zarządzania biznesem.”


Reklama

Komentarze (1)

  1. Darek

    Tzw. polska opozycja wydaje się być ruską agenturą, i może nie tylko ruską.

    1. miki

      Teraz pokaż dowody na potwierdzenie tego co napisałeś bo inaczej jesteś troll.

Reklama