Reklama

Siły zbrojne

Czołgowy biathlon w Rosji

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

W Rosji odbywa się obecnie jedna z konkurencji Międzynarodowych Igrzysk Wojskowych 2017 - biathlon czołgowy.

Jedną z konkurencji Międzynarodowych Igrzysk Wojskowych 2017 jest biathlon czołgowy. Uczestniczące w nim załogi z 19 państw mają za sobą już pierwsze konkurencje, półfinał będzie rozgrywany w dniach od 8 do 10 sierpnia.

Czytaj też: Rosjanie wygrali biathlon czołgowy.

Główny sędzia zawodów, pułkownik Roman Binjukow poinformował o osiągnięciu doskonałych wyników przez uczestników z poszczególnych krajów. Jego zdaniem poziom rywalizacji jest najwyższy od kilku lat.

Pierwsze miejsce zajmuje zespół z Rosji, kolejne załogi chińska i białoruska. Sędzia Binjukow chwali też załogę z Indii, która w ostatniej konkurencji miała najlepszy czas, pokonując wszystkie pozostałe zespoły i awansując na piąte miejsce.

Czytaj też: Polscy żołnierze na czołgowym "Challenge".

Podczas półfinałów wyłonione zostaną cztery najlepsze zespoły, które wezmą udział w finale konkurencji w dniu zamknięcia Igrzysk - 12 sierpnia 2017 r.

W tegorocznej rywalizacji biorą udział załogi z Rosji, Białorusi, Chin, Kazachstanu, Wenezueli, Indii, Azerbejdżanu, Serbii, Mongolii, Laosu, Armenii, Nikaragui, Angoli, Tadżykistanu, Kirgizji, Kuwejtu, Ugandy, Iranu i Zimbabwe.

Reklama

Komentarze (5)

 1. DZIKI

  czy na biatlionie cziołgowym pokażą nową wersje T-90M cz na wystawia ARMIJA 2017.

  1. Jaro

   na biathlonie używają zmodernizowanych T-72, czyli tego co jest podstawą ich wojsk pancernych,

 2. polak mały

  W konkurencji z takimi "potęgami", rosyjskie załogi powinny zwyciężać z zawiązanymi oczami. A jeśli chodzi o same zawody - większej bzdury nie można było wymyślić. Co to ma wspólnego z prowadzeniem realnej wojny pancernej?

  1. JKK

   A nstowska ma. Tu przynajmniej nie ma litości dla sprzetu i ludzi.

  2. KornelPL

   A nie sa to potegi? z chinczykami czy hindusami sadze, ze francuzi czy anglicy mieliby wielkie problemy. Poza tym jak juz pisalem - zaproszenia dostalo cale NATO.

  3. Polak Prawy

   To trzeba było wystawić polską załogę na Leo2 i ich skompromitować, jak taki mądry jesteś.

 3. Piotr

  Coś nie widać na tym wyścigu T-14. Jakiś problem? Dlaczego jeszcze nie bije rekordów ani nie jest wdrażany do masowej produkcji?

  1. tak tylko ... tylko śmiesznie trochę

   @Piotr Biathlon - startują na "znormalizowanym" czołgu czyli t-72, to aby wyrównać szanse, nawet Chińczycy jadąc swoim jechali klonem t-72. A co do T-14 to pierwsza seria nadal jest testowana, jest ich już kilkadziesiąt a o ile pamiętam, to prace idą zgodnie z harmonogramem. Linia produkcyjna jest przygotowana. ps. wyobraź sobie, że czołg nie służy do "bicia" rekordów, ale to jest złom służący do zabijania ... Czasami warto najpierw poczytać, pomyśleć...

 4. edi

  Zwykły FAKE. Jeżdżą na specjalnie przygotowanych wozach. Nie strzelają w nocy czy w zadymieniu. Nie wymontowują silnika na czas i parę innych rzeczy które pokazują przewagę zachodu nad Rosją w jakości uzbrojenia.

  1. Siegfried

   co z tego oni maja i tak wiecej maszyn. Na youtube widzialem filmik jak przerabiaja t-72b w t-072bm3 w 6 dni proponuje wam poszukac tego filmiku. widac jak i co w jakiej kolejnosci robia. ( w 3h wyciagaja silnik to w sumie nie tak zle)

  2. Bare

   Wozy są seryjne, może podrasowane silniki. Robią coś co chyba każdy sprzęt zachodni przerasta pokonują ogromne odległości na ekstremalnych obciążeniach. Rosja nigdy nie chciała pokonywać jakością oni zawsze stawiali na cena/jakość.

  3. Marek

   Jak coś piszesz, to z sensem pisz. Sprawdź sobie "nato tank competition" ( pozastrościli Ruskim), w/g ciebie też fake, bo nie strzelali w nocy. Leopard jak zwykle pierwszy, złom z USA w ogonie.

 5. Max

  Same gwiazdy

Reklama