Cichanouska: reżim na Białorusi jest władzą terrorystyczną

9 sierpnia 2021, 16:03
Unveiling_of_the_Rzhev_Memorial_to_the_Soviet_Soldier_06
Fot. kremlin.ru/Wikimedia/CC BY 4.0
Reklama

W ciągu roku reżim Alaksandra Łukaszenki przekształcił się we władzę terrorystyczną – oceniła w poniedziałek w Wilnie liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska w rocznicę wyborów prezydenckich na Białorusi.

„W ciągu roku reżim (Łukaszenki) przeszedł szlak od bezprawnego do terrorystycznego, ale nie zważając na to, naród białoruski stawia opór każdego dnia” – powiedziała Cichanouska podczas konferencji prasowej.

Opozycjonistka, która startowała w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich, a następnie została zmuszona do opuszczenia kraju, przypomniała, że „przed rokiem 56 proc. wyborców opowiedziało się za przemianami i wszystko, co się działo w ciągu tego roku, pokazuje, że te przemiany w sercach i świadomości Białorusinów już zaszły”.

„Nie rozumie tego tylko człowiek, który przegrał wybory” – oświadczyła Cichanouska, wskazując na Łukaszenkę.

Opozycjonistka poinformowała, że w ciągu roku "ponad 36 tys. Białorusinów zostało zatrzymanych, 610 osób znajduje się za kratami jako więźniowie polityczni, 1000 osób przetrzymywanych jest bez winy, a ponad 10 osób zginęło".

Minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielius Landsbergis podczas wspólnej konferencji prasowej z Cichanouską podziękował jej jako „prezydentowi-elektowi Białorusi za podjęcie walki o wolność i demokrację”.

„Walka narodu białoruskiego przypomina nam o najważniejszym, (o tym), że walka o wolność nigdy się nie kończy” – powiedział. Przypominając o kryzysie migracyjnym, z którym za przyczyną władz w Mińsku zmaga się Litwa, wskazał, że jego kraj „płaci cenę za wsparcie demokratycznego narodu Białorusi”. "Ale mogę śmiało powiedzieć, że dzisiaj postąpilibyśmy tak samo” - zaznaczył.

Reklama
Reklama

Szef litewskiej dyplomacji wezwał Unię Europejską do nałożenia nowych sankcji na Białoruś i nieuznawania decyzji autorytarnego przywódcy tego kraju Łukaszenki.

Landsbergis podkreślił, że społeczność międzynarodowa nie powinna uznawać umów międzynarodowych zawartych przez Łukaszenkę, takich jak umowy z Rosją o państwie związkowym, a także poprawek do konstytucji Białorusi, które miałyby zacząć obowiązywać za jego rządów.

Oficjalnym zwycięzcą wyborów prezydenckich na Białorusi z 9 sierpnia 2020 roku ogłoszony został Łukaszenka z wynikiem 80,1 procent głosów. Według Centralnej Komisji Wyborczej Cichanouska zdobyła zaledwie 10,1 procent głosów. Opozycja uważa te wyniki za sfałszowane.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 59
Reklama
A ona?
środa, 11 sierpnia 2021, 11:51

A kim jest pani Cichanouska? I kto za nią stoi?

poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 14:08

Wyborcy. Trudne słowo?

Palmel
wtorek, 10 sierpnia 2021, 16:30

i co z tego że mówi nic z tego nie wynika i nic z tego nie będzie

Ech
wtorek, 10 sierpnia 2021, 16:18

A co z reżimem Arabii Saudyjskiej. Będzie taki artykuł czy hipokryzja jak zawsze?

poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 14:09

A co z reżimem w Chinach?

Pirat
wtorek, 10 sierpnia 2021, 18:05

Czy Arabia Saudyjska leży w Europie?

i tyle w temacie ...
czwartek, 12 sierpnia 2021, 13:07

@Pirak A czy hipokryzja dotyczy tylko Europy ?

żenua
poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 14:09

Zajmijmy się własnym podwórkiem.

Valdore
wtorek, 10 sierpnia 2021, 17:45

Jak widać zabolało , ale nei martw się , niedługo o terrorystach na Kremlu:)

Wojciech
wtorek, 10 sierpnia 2021, 11:35

Dla którego wywiadu pracuje ta Cichanouska?

poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 14:09

Nie mierz wszystkich swoją miarą.

??????
piątek, 20 sierpnia 2021, 16:09

Nie mierzy są to tylko zdarzenia dnia wczorajszego i dzisiejszego. Proste pytanie skąd ma kasę na choćby takie wojaże po świecie ?

kmdr
wtorek, 10 sierpnia 2021, 00:08

Ona niech się lepiej zajmie lepieniem pierogów. Ruskich zresztą. To jest ich wewnętrzną sprawa. Może tak życiorys męża wyżej wspomnianej sprawdzić. I to, że 11 marca 2019 roku założył kanał tu czy tam to żadna zasługa. Mnie osobiście ta operacja Cichanouski/Cichanouska się nie podoba. My się podniecamy pomocą opozycjonistów, sportowcom, a oni się zbroją. To moim zdaniem jest odwracanie uwagi takaja maskirovka. Ruskie nie takie numery robili. Gdzie jest pewność ,że Ona nie nadaje co trzeba i gdzie trzeba. Scenariusz drugi. Wystarczy, że jej się coś u Nas stanie i co będzie? Czy ,ktoś o tym pomyślał? Czy tylko mamy sukces. Ten litewski Minister Spraw Zagranicznych tez wygląda na V kolumnę. Białoruś Litwę zajmie w godzinę no góra dwie. I będzie fakt dokonany jak Krym. "Opozycja uważa te wyniki za sfałszowane." a u Nas nie były? A nieważne głosy i 24% dla PSL-u? To może najpierw ogarnijmy może własne podwórko.

lol
wtorek, 10 sierpnia 2021, 17:17

Racja drogi panie.A od siebie dodam że bez względu na to jak skończy się ta zabawa, i kto tam będzie rządził. Będą nam długo pamiętać wpie...... się w ich sprawy wewnęczne

tyu
środa, 11 sierpnia 2021, 07:47

Nie prawda. Czy ktoś dziś wypomina Stanom Zjednoczonym i innym krajom z zachodnim że nałożyły sankcje na Polske za wprowadzenie stanu wojennego? Nie. Wręcz odwrotnie ludzie są wdzięczni że szybciej się komuna zawaliła.

tttttt
piątek, 20 sierpnia 2021, 16:12

tyu Tylko dzięki tym sankcjom padła farma kurza moich rodziców i dla tego nienawidzę Ameryki.

lol
sobota, 14 sierpnia 2021, 07:20

Ja tam pamiętam lat 80 i nikomu nie jestem wdzięczny za tą bide

bender
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 22:12

Powinniśmy sprawić, żeby o Białorusi mówiono na całym świecie. I żeby Białorusini wiedzieli, że się o nich mówi. Pokazać mocne poparcie dla białoruskiego społeczeństwa, przywołać wspólną historię, Mickiewicz, Kościuszko, jakiś symboliczny rok Białorusi w Sejmie i mediach, jakieś wspólne inicjatywy z Litwą na forum UE. Powyciągać wszystkie ofiary Baćki (a przez lata zgromadziło się ich kilka dziesiątek) i reagować na próby chowania ich do szafy. Strach jest narzędziem tyranów. My mieliśmy farta z Papieżem, który wprost nam powiedział, żebyśmy się nie bali. Okazanie wsparcia i solidarności dla Białorusinów walczących z opresją jest naszym moralnym obowiązkiem.

tttt
piątek, 20 sierpnia 2021, 16:17

bender... Za III RP mróz zabija ponad 15.000 obywateli, a ile zabrała śmierć z innych powodów będących wi8ną systemu powstałego po 89 roku. Są to liczby przerażające tak więc należy się tym zająć swoim podwórkiem, a nie sąsiada, który pragnie zapobiec tej tragedii...

Smiechow
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 19:46

Pozostało Zachodowi jeno zgrzytanie zębiskami z bezsilności . Z każdą nową sankcją Białoruś przesuwa się bliżej Rosji. Putin nie musi nic w tej sprawie robić ,zachodni geopolityczni "geniusze" robią robotę za niego. A gdy oba kraje scalą się..Władymir pięknie podziękuje . Nie było strajku generalnego ,armia stoi murem za Łukaszenką ,a Mińsk to nie cała Białoruś ,co dla rozumnego obserwatora jest jasnym dowodem ,ze Baćka ma wystarczające poparcie społeczne..i choćby stu atletów zjadło sto kotletów..jest nie do ruszenia :)

Rura
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 22:06

Łukaszence już zmiękła rura Dziś napisali że jest gotowy na rozmowy z Polską hahaha Ten człowiek porwał polski samolot może z nim porozmawiać jedynie automatyczna sekretarka

Monkey
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:51

@Smiechow: Łukaszenka nie jest w niczym gorszy od monarchów z Zatoki Perskiej, Maroka, dyktatora Egiptu. Ale nie ma w zasadzie niczego, co zachód mógłby z Białorusi wycisnąć z zyskiem. Dlatego jego dyktatura nie jest akceptowana. I to jest głupota, bo szanse na stworzenie z Białorusi totalnego wasala Rosji są przez zachodnich ignorantów zwiększane.

oop
piątek, 20 sierpnia 2021, 16:20

Dlaczego Łukaszenka jest tak znienawidzony przez Zachód? Ponieważ byłem obecny na akademii uświetniającej 61 rocznicę wyzwolenia, prawie podówczas zrównanego z ziemią Mińska, spod trzyletniej hitlerowskiej okupacji, więc w mym sprawozdaniu po angielsku znalazł się cytat z wystąpienia na tej akademii białoruskiego prezydenta. Powiedział coś bardzo dętego, mianowicie że „prawdziwą przyczyną obecnej antybiałoruskiej „ofensywy” Zachodu jest najzwyklejsza zawiść zachodnich państw, zazdroszczących Białorusi odnotowanych przez nią osiągnięć.” Łukaszenka dumnie podkreślił, że w okresie jego prezydentury jego kraj stał się jedynym z 17 republik byłego Związku Radzieckiego, który ma aktualnie PNB wyższy niż 15 lat temu. To jest proste czemu.

poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 14:10

Gdzie Rzym, gdzie krym!?

Davien
wtorek, 10 sierpnia 2021, 08:01

Jest gorszy, to poziom takiegoPutina Kima czy Asada ale i tak taki jak ty tego nie zrozumie.

Monkey
wtorek, 10 sierpnia 2021, 14:57

@Davien: Aż się nie mogę doczekać aż mi napiszesz według jakich kryteriów oceniasz dyktatorów na lepszych i gorszych. I wykażesz się jakąś wiedzą. Ale nie bój się, już na wstępie ci zakomunikuję że niczego poza następną zaczepką albo brakiem od ciebie nie oczekuję. A na pewno niczego merytorycznego.

Davien
środa, 11 sierpnia 2021, 19:23

No i nie zrozumiałes biedny rosyjski trollu.

wtorek, 10 sierpnia 2021, 03:50

W samo sedno!!!!

bender
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 23:21

Baćkę od Saudów odróżnia to, że Saudowie sami kontrolują kurek dający kasę, a Baćka nie. Jest totalnie uzależniony od węglowodorów z Rosji. Zarabia na rafineriach, które przerabiają dotowaną przez Rosję ropę. Czyli ma krótką smycz ekonomiczną, do tego krótka smycz militarna, bo uzależnienie od techniki wojskowej i zintegrowany z Rosją system OPL. Jeśli Łukaszenka w ogóle miał szansę na wydostanie Białorusi z rosyjskiej strefy wpływów, to z niej nie skorzystał, bo wtedy marzyło mu się stanowisko prezydenta nowego państwa związkowego. Później dyrektor kołchozu napotkał na swej politycznej drodze pułkownika KGB i entuzjazm Baćki do idei przygasł, ale nie na tyle, żeby ryzykować oddanie władzy. To, że Putin ma Baćkę w kieszeni to nie jest stan nowy, tylko permanentny. Teraz ma go w kieszeni nieco głębiej.

Monkey
wtorek, 10 sierpnia 2021, 14:54

@bender: Saudowie kontrolują kurek z kasą, ale militarnie są równie zależni od zagranicy jak i Białoruś. Tylko dostawcy są inni. Podobnie inni z wymienionych przeze mnie dyktatorów.

Davien
środa, 11 sierpnia 2021, 19:25

Wez w końu sprawdz sobie kto to dyktator i skończ robic z siebie ... Monarchia w Arabii saudyjskeij o nie dyktatura jak w Syrii, na Białorusi, w KRLD czy w Rosji.

Monkey
środa, 11 sierpnia 2021, 22:27

@Davien: Odpowiedziałem ci powyżej. dalej juz postaram się nie brudzić swoich rąk, bo jeśli ty piszesz o Arabii saudyjskiej to co piszesz, o gościach, którzy pocięli aplikanta na kawałki i ty się z tym dalej dobrze czujesz, to ty nie jesteś człowiekiem. Tylko podejrzewam, że wyglądasz jak jeden z nas.

wert
środa, 11 sierpnia 2021, 16:46

saudowie w każdej chwili mogą zmienić opcję. To tylko przekierowanie strumienia gotówki. Białoruś jest zależna tylko od sowietów. Za nasza sprawą zresztą a dokładniej skubiszewskiego i sPOłki

lol
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:49

Że niby co takiego niewłaściwego jest w potępianiu tego białoruskiego mordoru? Typowy postkomunistyczny prezydent nie odda stanowiska prędzej sprowadzi ruskie wojska z resztą już sprowadził ruskich specjalistów do tłumienia zamieszek. Ale to już jest bliski koniec. Podobnie było u nas. My strajk generalny a Jaruzelski stan wojenny i ruskie wojska się meldują na granicy. I chyba tylko dlatego nie wjechały bo Jaruzelskiemu zmiękła rura i postanowił po dobroci oddać władzę, w przypadku przewrotu ruskie by wjechały Take sobie wymyśliły sposób zagarniania krajów w kłopotach. Ale skończyło się że ruskie dostały figę z makiem. I pewnie tak samo będzie z Białorusią. Ruskiego mordoru pewnie nie chce nawet marionetka Łukaszenko. Musiał by był szalony do reszty

bender
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:45

Baćka od 25 lat odstawia cyrk jak to on sprawnie lawiruje między Wschodem a Zachodem. Jednak gospodarczo i militarnie zawsze siedział w rosyjskiej kieszeni, politycznie miał wolność na własnym podwórku, ale krótką smycz w relacjach zagranicznych. Maska spadła w zeszłym roku i mit o cywilizowaniu Baćki przez współpracę upadł. Jedyne co Zachodowi pozostaje, to uprzykrzanie Baćce życia. A co do dalszej integracji z Rosją, to jej prędkość zależy od tego, czy Putin będzie miał dodatkową kasę na takie deficytowe projekty (raczej tak znając jego priorytety) i jak bardzo sami Białorusini ucieszą się z pogłębionej integracji. Niby wydają się mocno mentalnie skomunizowani i zruszczeni, zwłaszcza starsze pokolenie, ale skala protestów po sfałszowaniu zeszłorocznych wyborów była miłą niespodzianką świadcząca o tym, że Białorusini najwyraźniej polubili mieć własne państwo i chcą mieć na nie wpływ. Unia celna z Rosją wywołała na Ukrainie Majdan. Pogłębiona integracja z Rosją też może mieć skutki przeciwne do planowanych, więc na Kremlu raczej nie będą się spieszyć. Wcześniej możemy spodziewać się długiej kampanii propagandowej nakierowanej na głowy i serca Białorusinów.

czarno to widzę
wtorek, 10 sierpnia 2021, 06:26

Jaki Baćka jest to jest, ale uratował białoruski przemysł przed dziką prywatyzacją, czyli rozkradzeniem i likwidacją. Jestem natomiast ciekawy kto płaci tej Cichanouskiej za rozwalenie Białorusi?

tyu
wtorek, 10 sierpnia 2021, 16:58

Co wy macie z tą prywatyzacją i rozkradaniem?? Jezu Chryste... Polska się rozwija od 30 lat NON STOP, czasami się wręcz mówi o nowym złotym wieku. Białorusini pod rządami karalucha zarabiają nie wiem ze 3 razy mniej? Rosja która "ratuje świat przed Covidem" - 18% zaszczepionych. My czyli ta nieszczęsna "rozkradziona goispodarka w czasie dzikiej prywatyzacji" - 48%. :) :) :) Ja nie wiem niektórzy to po prostu nie mogą się połapać że Polsce się udało to o czym od pokoleń Polacy marzyli. Jesteśmy na Zachodzie. Jesteśmy jego częścią. Sorry że nam się udało. Niechceliśmy. Naprawdę.

Nysa
wtorek, 10 sierpnia 2021, 21:20

Tak i 3 mln Polaków wyjechało z kraju w poszukiwaniu pracy. Polska się nie rozwija tylko jest kolonią, głównie Niemiec. Pracujemy głównie na obcych a sami nie posiadamy kapitału ani technologii. Niemcy zrealizowały swój geopolityczny plan pod nazwą Mitteleuropa. Polska jest zdominowana przez Niemcy i jest jego częścią

poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 14:13

Jak widać od 30 lat: lepiej być dominowanym przez Niemcy niż sowiety.

poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 14:12

A wyjechali na wschód, czy na zachód (do którego wolimy należeć)?

tyu
środa, 11 sierpnia 2021, 07:51

Ale główna fala wyjazdów była 10 lat temu. Teraz już się mniej opłaca wyjeżdzać. Zresztą to taki nadużywany argument - coś co jest zaletą czyli możliwość swobodnego podróżowania po Unii wy widzicie jako wadę. Z komuny wyjechało by 10 milionów tylko paszportów władza nie dawała. :) A do Sajuza to nie było bo co jechać bo bida jak u nas. Więc każdy siedziedzał gdzie się urodził. Fani ustroju słusznie minionego oczywiście tego niuansu nie widzą.

złośliwy
wtorek, 10 sierpnia 2021, 19:36

Na kredyt z Brukseli, ten ...rozwój .Przypomnisz nam od kiedy zaczniemy do kasy unijnej wpłacać wiecej niż bedziemy dostawać?

poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 14:13

Kredyty branie przez Gierka na tzw "rozwój" były OK?

kriss
wtorek, 10 sierpnia 2021, 19:17

My od Niemcow i innych panstw zachodnich zarabiamy tez 3 razy mniej,u nas ludzie tyraja po 300 h w miesiacu jak niewolnicy a miliony wyjachalo na wyspy brytyjskie i innych panstw zachodnich,udalo sie Czechom gdzie poziom zycia jest wysoki ale nie Polsce gdzie kase dostaje patologia.

żenua
poniedziałek, 16 sierpnia 2021, 14:15

A za komuny Polacy uwawali że pracują, a państwo udawało że im płaci. Wszyscy mięli nic i byli szczęśliwi.... o ile nie opowiadali za głośno dowcipów polityznych - wtedy nie.

tyu
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:12

Ze 20% maks go popiera. Jakby się nie bał przed każdymi wyborami że przegra to by nie musiał konkurencji przelkimi możliwymi sposobami usuwać (z torturami i śmiercią włącznie). Łukaszenka to relikt przeszłości sowieckiej.

zeneq
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 19:19

Na czym niby polega codzienny opór Białorusinów? Zamiast gotowanych kartofli z maślanką wybierają imperialistyczne frytki z mlecznym shake'm? Bo w takim tempie będą do wolności dochodzić dłużej niż my wychodziliśmy z zaborów.

tyu
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:10

U nas też stan wojenny (czyli wojo na ulice) na 8 lat spowolnił transformacje ustrojową. Trzeba cierpliwości. Może morale w szeregach pałkowników zacznie topnieć. Może gospodarka się ostatecznie zawali. Może reżim zrobi coś skandalicznego i ludzie znowu wyjdą na ulice. Wiele niewiadomych. Łukaszenko już poparcia nie odzyska. Legitymizacji też. Do końca swoich dni będzie starym dziadem co władzy oddać niechciał. Kto uciekł bo na dziada pracowąc nie chciał (jak informatycy) to już nie wróci. Nikt nowy nie przyjedzie. O zniesieniu sankcji może pomarzyć. Itp Itd. Teraz to już wszystko zależy od tego jak lojalny będzie aparat bezpieczeństwa i czy uda się utrzymać gospodarke w kupie przy spadających dochodach i rozsnących wydatkach na bezpieczeństwo.

zeneq
wtorek, 10 sierpnia 2021, 04:54

1. Morale nie spadnie. Łukaszenka już o to zadbał razem z FSB. 2. Gospodarka jest już krok od podpisania pogłębiających integrację gospodarczą obu państw umów z Rosją faktycznie na stałej smyczy Moskwy. Zatem nie zawali się. Zostanie wchłonięta przez Rosję. 3. Reżim robi skandaliczne rzeczy jedną za drugą i co? I nic. Ludzie mogą wychodzić na ulice ale to niczego nie zmieni. Bo nie otrzymają wsparcia z Zachodu. Zachód nie jest zainteresowany we wchodzeniu w przestrzeń posowiecką i konfliktowanie się z Rosją nawet dla krajów bałtyckich i Polski które są w UE i NATO. Dla spóźnionych miłośników niepodległości nie ma już czasu i ochoty do wspierania w dobie kolejnych kryzysów. A co ważniejsze nowa administracja nad Potomakiem ustaliła że Rosja może być sojusznikiem przeciwko Chinom i aspiracje byłych republik lepiej zignorować. Jeśli Białorusini sami nie wywalczą sobie niepodległości i to (niestety) zbrojnie obalając reżim to nie ma cienia szansy na wolność. Walka z reżimem wspieranym przez Moskwę oznacza oczywiście jatkę i klęskę, a co gorsza być może wciągniecie Polski w konflikt.

xionc
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 20:17

Myśmy nie wyszli z zaborów, to zaborcy się potknęli na I Wojnie Antyeuropejskiej. Bez wydarzeń z lat 1914-20 i USA z Francją państwa polskiego by nie było. Przemówienie Dmowskiego w Wersalu też było istotne.

złośliwy
wtorek, 10 sierpnia 2021, 19:39

Oj tam,w środku Europy potrzebne było coś co oslabi Prusaków. Reszta to w większości legendy ku pokrzepieniu serc.

bender
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 22:51

Słuszna uwaga, zauważ jednak, że traktat wersalski nie stworzył Polski, tylko usankcjonował stan faktyczny, jaki zaistniał po spontanicznych rozbrajaniu zaborców i Powstaniu Wielkopolskim. Dalej wojna z Sowietami, powstania śląskie i zbrojne umacnianie granic. Zapłaciliśmy daninę krwi za istnienie swojego państwa.

Wojciech
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 20:05

Już ty się o Białoeusinów nie martw, a najlepiej niech Polacy zajmą się swoimi problemami. Będzie zdrowiej dla Białorusinów i Polaków.

zeneq
wtorek, 10 sierpnia 2021, 04:33

Niech więc Białorusini zajmą się swoimi problemami i albo niech obalą Łukaszenkę albo zmienią kierunki emigracji, bo jak na razie najlepiej im wychodzi ucieczka do Polski. Nawet z Japonii. A my jak zauważyłeś mamy swoje problemy i dokładanie nam białoruskich to już przesada.

Ja
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 22:15

Mówisz o pozbyciu się tego kelnera co to wrócił z Brukseli i znowu bruździ?

śmieciarz
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 18:57

Skąd Swietlana wzięła te 56%?Z tego samego kosza w którym dyrektor znalazł 81% poparcie?Nie jestem zaskoczony.

bender
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 20:20

A skąd wzięły się protesty po sfałszowanych wyborach? Bo ludzie uświadomili sobie, że to był fałsz. Skoro obywatel X i jego znajomi nie głosowali na Baćkę, ani obywatel Y ani Z i ich otocznie, to skąd ponad 80% dla Baćki? Natomiast 56% pani Cichanouskiej to mogą być wyniki z lokali wyborczych po zamknięciu głosowania, a przed przekazaniem głosów do centrali, gdzie nastąpił szacher macher. Jakbyś kiedyś robił wybory, to pamiętaj o obserwatorach przy liczeniu głosów. Mogą być spory problemem, gdy chcesz sfałszować wyniki. No chyba, że jesteś Baćką. Dla niego cyferki nie mają znaczenia, stąd idiotyczne i nieprawdopodobne 81% jakie sobie wymyślił.

Fanklub Daviena i GB
wtorek, 10 sierpnia 2021, 10:22

Skąd? Z zachodnich ambasad! :D

tyu
wtorek, 10 sierpnia 2021, 08:18

Też Baćka po prostu przegioł. Mógł sobie dać "zwyczajne" 55% i może by przeszło ale wolał odstawić "sowiecki show" i dał sobie odrazu 80% a co. W końcu on wielki wódz to musi mieć dużo. I dalej już było tak jak mówisz. Były na przykład fabryki gdzie dosłownie nikt na niego nie głosował. I ludzie zaczynali zauważać że coś tu jest nie tak.

Wojciech
poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 20:06

Jest taki kosz w BND. Tam każdy wynik znajdziesz w zależności od potrzeb.

Tweets Defence24