Reklama

Geopolityka

„Charkowscy Partyzanci”: za każdy zburzony pomnik radziecki zabijemy 5 cywili

Fot. print screen \ youtube.com \ Euromaidan Press
Fot. print screen \ youtube.com \ Euromaidan Press

W Internecie pojawiło się oświadczenie rosyjskiej organizacji „Charkowscy Partyzanci”. Grożą oni atakami na ludność cywilną.

Jest to odpowiedź na wprowadzone na Ukrainie nowe prawo, które zakazuje propagowania symboliki nazistowskiej i komunistycznej oraz uznaje wszystkie ukraińskie formacje zbrojne z XX wieku, walczące o niepodległość, za bohaterów. Lider grupy terrorystycznej Filip Ekozjanc, znany ze swoich wcześniejszych radykalnych wystąpień, zapowiedział, iż jego organizacja zabijać będzie pięciu cywili za każdy zburzony pomnik sowiecki.

Swoje „przemówienie”, zawierające wspomnianą zapowiedź, dostępne na portalu YouTube, Ekozjanc adresuje do „ukraińskich barbarzyńców”. Na co można zwrócić uwagę, wygłoszone jest ono w języku ukraińskim. „(…) od teraz proponujemy wam każdego ranku i każdego wieczora przeliczać swoich adeptów Majdanu. Wtedy będziecie mogli się dowiedzieć, że każdy zburzony pomnik w Charkowie w przybliżeniu przelicza się na pięciu «Ukropów» [dla Rosjan pejoratywne określenie ukraińskiej armii i batalionów ochotniczych, obecnie używane na Ukrainie w znaczeniu symbolu i „UKraine OPposion”]. Ich los będzie taki, jak los pomnika, który zrujnowali” – deklaruje Ekozjanc.

Zaznacza on też, że jego organizacji nie będzie interesować umundurowanie czy przynależność organizacyjna niszczących pomniki. Mało tego, jak mówi lider terrorystów: „«like» w sieciach społecznościowych jest, to znaczy że dana osoba popiera niszczenie naszej ojczyzny”. Jak dodaje też: „zwracamy się do was w waszym języku, żebyście dobrze zrozumieli o co tutaj chodzi. Do tej pory nie dotykaliśmy się waszego nikczemnego życia, ale obecnie przekroczyliście wszelkie granice i straciliście swój rozum. I od teraz reguły gry dla was zmieniły się. Ukraińskie «Polizei» i ich wnuki-debile nigdy nie staną się bohaterami w Charkowie. Żołnierze radzieccy na zawsze pozostaną bohaterami i wyzwolicielami Ukrainy. Śmierć faszystom. (…) Z nami jest prawda, to znaczy, że z nami jest Bóg”, a swoje wystąpienie kończy słowami: „Chrystus zmartwychwstał”, jako pozdrowienie z okazji Świąt Wielkanocnych. Po nagraniu wyświetla się prośba o wsparcie „ochotników na froncie informacyjnym” przez wpłaty na kartę rosyjskiego Sbierbanku, usługę płatności Yandex (Яндекс.Деньги), a co najbardziej interesujące – zachodnie MoneyGram i Western Union (przekazy można adresować na osobę o nazwisku „Shabalin Mikhail Konstantinovich”).

„Charkowscy Partyzanci” odpowiedzialni są już za kilka zamachów bombowych w Charkowie. Ekozjanc natomiast zupełnie nie kryje swojej współpracy z tzw. „władzami” samozwańczych „republik ludowych” czy z Federacją Rosyjską.

Działalność i metody stosowane przez „organizację”, którą kieruje, pozwalają ją zaklasyfikować do organizacji terrorystycznych. Gdyby udowodniona została współpraca i wsparcie dla członków organizacji ze strony Rosji, stałoby się to jednym z głównych dowodów w potencjalnej batalii dyplomatycznej, zmierzającej do uznania FR jako państwa wspierającego terroryzm.

Reklama

Komentarze (20)

 1. Redrum

  Komentator kzet69 najlepiej podsumował całe to schizofreniczne zjawisko zwane "Noworosją". To nienawistny potok gróźb, obraz i pogardy, połączony (sic!) z hasłami braterstwa, prawdy i bogobojności. A wszystko pod równie absurdalną symboliką komunistyczno - prawosławną. Istotnie mamy do czynienia ze stanem umysłu, zwanym (nowo)Rosją. Ciężkim stanem.

  1. Janek I. - Rusty Sparks

   Jednym słowem, wypisz wymaluj Aleksadr Dugin i jego: "Podstawy Geopolityki", "Czwarta Teoria Polityczna" oraz najnowsza jego pozycja "Euroazjatycka Misja." Warto zapoznać się z tymi publikacjami, wroga należy nie tylko poznać, ale i dobrze zrozumieć. Pozdrawiam. J.I.

 2. grzegorzb3

  Nie wiem czy autorzy protestu zdają sobie sprawy, że stawianie znaku równości między terrorem, a pomnikami wdzięczności nie wróży długiego żywota tych monumentów. Skoro stają się znakiem uciemiężenia to wręcz prowokują do ich szybkiego zniszczenia. Terrorem nie zmusi się nikogo do miłości, a jedynie do wyrażania nienawiści.

  1. MarcPost

   To jest prowokacja, chodzi właśnie o to, żeby teraz na masową skalę Ukraińcy niszczyli te "pamiątki" co da pretekst do nowego konfliktu. A w Rosji będą ich przedstawiać jako faszystów i banderowców. Zwykli Rosjanie nie zdają sobie sprawy, że są odpowiedzialni za wybuch II WŚ o której ich bolszewiccy przywódcy marzyli już od listopada 1918 r, czyli od chwili gdy ta pierwsza Wielka Wojna dopiero co się skończyła.

 3. Sejsmo

  W ten sposób Rosja przyznaje się do tego, że pomniki ZSRS są elementem propagandy i nacisku. A to oznacza, że co do ich pomników w Polsce, zresztą przez nich budowanych, decyzje powinny być jednoznaczne. Wywalić tego parcha... najlepiej do Moskwy.

 4. Wojtekus

  Szpica NATO do operacji anty-terrorystycznej.

 5. say69mat

  def24.pl: „Charkowscy Partyzanci”: za każdy zburzony pomnik radziecki zabijemy 5 cywili say69mat: Czegoś tu nie jestem w stanie zrozumieć, od kiedy to Tradycja Prawosławia przypisywana wyznawcom koncepcji Nowej Rosji. Nakłada na wyznawców obowiązek tak radykalnie pojmowanej ochrony bolszewickiego dziedzictwa kultury materialnej??? Stojącego w wybitnej sprzeczności z podstawowymi założeniami konstytuującymi kanon Prawosławia.

  1. lel

   Wielka miłująca i niosąca pokój armia czerwona to swego rodzaju mit radziecki i rosyjski, który spaja obecnie ten naród. Zwróć uwagę że nie świętują tam nic co miało by porównywalny rozmach, żadne inne "święta" nie gromadzą takich ilości ludzi. Oni nie zrozumieją że armia czerwona i związek radziecki były dalekie od doskonałości, i jeszcze bardziej odległe od obrazu jaki im wpojono. Propaganda sowiecka a teraz rosyjska tak ich wyprała że oni na prawdę wierzą że we wrześniu 1939 roku armia czerwona szła na zachód ratować ludność przed faszystami.

  2. kzet69

   No bo cała ta "noworosja" nie ma żadnej ideologii , to jest jakiś bolszewicko - panslawistyczno - prawosławny bełkot ćpunów, psychopatów i kryminalistów....

  3. thefastestcombatpistol

   Hitlerowcy na sprzączkach od pasów mieli napisy "Gott mit uns". W obu przypadkach szczyt hipokryzji.

 6. m

  Nareszcie pokazali prawdziwą twarz: tj. w czasach ZSRR rozwijają zdolności przeciwterrorystyczne, a zarazem terroryzm jest ich podstawową bronią, a jego filozofia to co więcej niż środek do walki, to wręcz definicja natury rosyjskiej: prymitywna przemoc w celu dominacji nad innymi.

 7. Mario

  To chyba raczej reakcja na działania ukraińskich bojówek, które w nocy niszczyły pomniki w Charkowie. https://www.youtube.com/watch?v=Y4Q7a_IXX40&feature=youtu.be

  1. Mono

   I bardzo dobrze, ze niszczyły. Szkoda, ze tylko trzy padły. W latach 90-tych tez mi się zdawało, że to przesada, ale teraz widzę, że tą zarazę trzeba tępić wszelkimi sposobami.

  2. aaaa

   Raczej na te zamachy, które organizuje podziemie w Charkowie czy Odessie

  3. TakiJeden

   myslisz ze straszemie mordami na cywilach to odpowiednia reakcja na niszczenie sowieckich pomnikow? Powatpiewam.

 8. jasio

  Faszyzm po rosyjsku, zamknąć Europę przed tą azjatycką dziczą z III świata.

 9. olo

  TERRORYZM made in RuSSia.

 10. Klawisz spod 6

  Z tym wspieraniem terroryzmu to tez smieszne. Amerykanie najpierw mudzahedinow sponsorowali wszystko, by potem ich tluc.

  1. pyton

   To tak jak ruscy - najpierw pomagali budować potęgę III Rzeszy (poligony, ropa, pakt Ribentrop-Mołotow) a potem "wyzwalali" Europę i zdobywali Berlin - co niedługo będą hucznie świętować!

  2. ghjghk

   Się dowiedz kto pierwszy pomagał arabskim terrorystom a dopiero potem się wypowiadaj.

  3. Marcin

   Klawisz, dowiedz się najpierw, jak to z mudżahedinami było, a potem się wypowiadaj, dobrze? Bo ci mudżahedini, którzy walczyli z Sowietami, to w 80% nie są ci sami ludzie, którzy teraz walczą z Amerykanami. Właściwie to większa część ówczesnych mudżahedinów albo współpracuje z rządem afgańskim (np. Abdullah), albo została przez talibów zamordowana (np. Masud). Skoro nie wiesz, to ja ci przypomnę, że od wyjścia Sowietów do wejścia Amerykanów minęło 12 lat. I przez te 12 lat naprawdę się dużo w Afganistanie działo.

 11. edi

  Ukraina zna nazwiska tych bandytów więc po każdej akcji powinni być reakcja. Tych z Odessy juz złapali i jak dla mnie czapa powinna być bo to czysty terroryzm.

 12. gość

  no cóż, jest akcja to jest i reakcja. Przed Ukrainą jeszcze wiele ciekawych zdarzeń. Rosjanie to twardy naród. Będzie co komentować

  1. zdzich

   I bezmyślny oraz prymitywny .Będzie co komentować.

  2. wed

   Tylko co tych "twardych" Rosjan interesuje co Ukraina robi u siebie..? Równie dobrze mogliby się interesować wewnętrznymi sprawami Polski, gdzie w kodeksie karnym jest bardzo podobny zapis do tego co uchwalili Ukraińcy.

  3. Marcin

   Masz rację, w kwestii zabijania cywilów trudno o twardszy. Nigdy nie mieli przed tym specjalnych oporów.

 13. wunderwaffen

  Powinniśmy cieszyć się z tej deklaracji kacapskich terrorystów, ponieważ dowodzi ona jednoznacznie, że ten prymitywny, agresywny naród zwyrodniał już całkowicie od wódki, AIDS i narkotyków* a im bardziej oddalają się moralnie od Homo Sapiens tym łatwiej przyjdzie nam (Zachodniej Cywilizacji) neutralizacja tego bandyckiego narodu**. * Rosjanie rocznie wypijają najwięcej alkoholu na świecie w przeliczeniu na czysty spirytus każdy z nich wypija średnio ok. 13,9 litra. ONZ podaje, ze w Rosji co roku liczba nosicieli AIDS rośnie o ponad 62 tys osób i wciąż powiększa się wzrost zachorowań. Szacuje się, że w Rosji blisko 1% populacji jest nosicielami AIDS! Nawet w Afryce tak szybko nie przybywa nosicieli co w Rosji. **żaden inny naród na świecie nie dopuścił się tylu bestialskich zbrodni co kacapy, tylko w przeciągu ostatnich 100 lat wymordowali więcej istnień ludzkich niż inne narody razem wzięte!!! 1918 - krwawe stłumienie strajku kolejarzy przez CzeKa 1918 - 1969 - system GUŁAG [obozy pracy przymusowej] - 41 mln zamordowanych, 10-30 mln zmarłych w trakcie transportów 1918–1921 powstanie przeciw bolszewikom w guberni tambowskiej 1921 - głód na Powołżu, [5,1 miliona ofiar] 19210-1923, 1932–1933 i 1946-1947 - wielki głód na Ukrainie i na Kubaniu 1921 - powstanie marynarzy w Kronsztadzie 1921 - Mongolia 1923 - 1933 - Sołowiecki Obóz Specjalnego Przeznaczenia [obóz koncentracyjny] 1936-1937 - przesiedlenia ludności z obszarów przygranicznych [Niemcy, Koreańczycy, Finowie, Irańczycy] 1937 - egzekucja 1 tys. więźniów w uroczysku Sandomoroch 1934 - inwazja na Sinciang 1937-1938 - operacja polska NKWD [rozkaz ludowego komisarza SW 00487] - zamordowano 111 tys. Polaków, 29 tys zesłano do obozów koncentracyjnych, a 100 tys deportowano na Syberią 1939 - aneksja Litwy, Łotwy, Estonii i wschodniej Polski, uśmiercanie polskich jeńców wziętych do niewoli pod Wilnem i Grodnem poprzez miażdżenia ich gąsienicami czołgów w rękach Armii Czerwonej znalazło się 240 tysięcy polskich jeńców wojennych, z tej liczby 125 tysięcy przekazano NKWD do obozów pracy i koncentracyjnych 320 tys. Polaków zesłano na Sybir, ponad 58 tys. spośród osadzonych w obozach, specposiołkach, kopalniach i na wolnym zesłaniu zmarło z głodu, zimna, chorób i wyczerpania spowodowanego ponadludzką pracą fizyczną i zepchnięciem na margines sowieckiego społeczeństwa 1939 - wojna z Finlandią 1939 - 1941 - aresztowanie 100 tys. Polaków na anektowanych terenach II RP [zesłani na Workutę, zamordowani w Bykowni i Kuropatach, 10 tys. wymordowanych na miejscu] 1940 - aneksja Mołdawii 1940 - zbrodnia Katyńska [21 tys. zamordowanych obywateli Polskich, w tym 10 tys. oficerów] 1940 - 1941 - deportacja 800 tys Polaków z Zachodniej Białorusi i Zachodniej Ukrainy [około 10% zmarło w czasie transportu] 1941 - masowe mordowanie więźniów polskich osadzonych w więzieniach zachodniej Ukrainy i Białorusi - 35 tys. [14,7 tys. bezpośrednio, 20 tys w trakcie ewakuacji więzień] 1941-1955 masowe mordy jeńców niemieckich i cywilów niemieckich. 1944-48 - zhołdowanie Polski, Czech, Węgier, Bułgarii, Rumunii, wschodnich Niemiec z ziem Polski pojałtańskiej wywieziono w ramach utrwalania władzy ludowej do ZSRR ok. 40 tysięcy osób, a ogólna liczba tam represjonowanych wynosi ok. 45 tysięcy osób, w tym żołnierzy podziemia - 17 tys. 28 marca 1945 - porwano i uwięziono w Moskwie na Łubiance 16 przywódców polskiego państwa podziemnego 1945 - masowe deportacje Tatarów krymskich, Czeczeńców, Niemców nadwołżańskich 1953 - bunty więźniów w Workucie, Norylsku, Karagandzie, Kolmie, Incie 1954 - bunty więźniów Rewdzie [koło Swierdłowska], Karabaszu [Ural], Tajszecie, Reszotach, Kengirze, Szerubaj Nurze, Bałchaszu, Sachalinie, Incie 1955 - bunty więźniów w Workucie, Solikamsku, Potmie 1956 - bunty więźniów w Karagandzie [obóz Fedorowskij] 1956 - marsz sowieckich czołgów na Warszawę 1956 - Węgry 1962 - masakra demonstrujących robotników w Nowoczerkasku 1968 - Czechosłowacja 1969 - konflikt nad Ussuri 1979 - 1989 - Afganistan 1991-1992 - wywołana przez sowiety wojna w Osetii Pd. 1994-1996 - I wojna Czeczeńska 1999-2009 - II wojna Czeczeńska 2008 - inwazja na Gruzję, zajęcie Osetii Pd. 2014 - aneksja Krymu, Donbas i Ługańsk

  1. zdzich

   Szczególnie mi się podoba akapit o wysiedleniach narodów.Bardzo praktyczny wynalazek.I teraz mogą piać w RuSSia Today i innych rynsztokach."NASZE RDZENNE,ETNICZNE ZIEMIE".Naprawdę ruSScy są w tej materii niedoścignieni.Lepsi są niż Goebbels.

 14. anakonda

  no tak propaganda ruska robi efekty umieja jatrzyc dziady jedne

 15. Rodryg

  5 cywili? Faktycznie, terroryzm... A zestrzelenie cywilnego samolotu to za mało, nie wystarczy???

 16. Urko

  Wydaje mi się, że Rosjanie nazywali Ukraińców "Koprami" już wcześniej, ale czy było to obraźliwe, to nie byłbym taki pewny. Chyba ostatnio coś się zmieniło.

 17. OMEN

  Taa... Nie rozumiem, co ten gośćiu " chce " od faszyzmu...Przecież nie od dziś wiadomo , że faszyzm, i nazizm, to "młodsi bracia" komunizmu.

  1. Kilo

   No nie do końca. Nazizm był lewicową ideologią pokrewną socjalizmowi (Nazionale Socialismus). Faszyzm to ideologia prawicowa. Komunizm natomiast to była wyłącznie teoria społeczna (niemiecka w dodatku) i nigdy nie wprowadzono jej w życie, natomiast jej mianem określano różne formy socjalizmu.

 18. rabarbarus

  I tym to sposobem, z wesołym okrzykiem na ustach: Christos Woskriesien rosyjscy terroryści mają zamiar mordować Ukraińców. Coś się w tych łbach rzeczywiście całkowicie poprzestawiało.

 19. sorbi

  „Charkowscy Partyzanci”. nie biora pod uwgę faktu, że np. za każdych 5 cywili zamordowanych przez nich - nie zabitych - a zamordowanych - może zginąć np. 50 sowieckich cywili. Podkreślam sowieckich - nie rosyjskich - na każdym kontynencie, a nie tylko w Rosji, czy na Ukrainie. Ludzi pokroju tego człowieka należy monitorować, zbierać o nich info, tak aby członkowie ich rodzin ,czy dzieci miały zakaz wjazdu do krajów zachodnich - a jedyne studia jakie skończą, to te sowieckie. Takie sankcje powinny dotyczyć każdego sowieckiego polityka i biznesmena, który popiera faszystowsko-komunistyczny imperializm i reżim Putina !!!!!!! nIECH STUDIUJĄ I WYPOCZYWAJĄ NA SYBERII ALBO NA KRYMIE

 20. Pytanko

  4 śpiący to jeden czy x 4?

Reklama