Reklama

Polityka obronna

BOR kupił ruchome stanowisko kierowania

Fot. BOR
Fot. BOR

Biuro Ochrony Rządu wybrało spółkę BIT S.A. na dostawcę pojazdu specjalistycznego RSK - ruchomych stanowisk kierowania. Łączna wartość kontraktu wynosi prawie 507 tys. zł.

Przetarg na zakup ruchomych stanowisk kierowania prowadzony był od lipca br., w ramach porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA), co oznacza, że mogły w nim brać udział również podmioty zagraniczne z państw, które podpisały porozumienie. Do udziału w postępowaniu zgłosiły się 4 podmioty, z czego najatrakcyjniejszą ofertę (cena - waga 80; termin gwarancji na zabudowę specjalistyczną pojazdu specjalnego RSK - waga 20) zaprezentowała warszawska spółka BIT S.A.

Cena wybranej oferty została oszacowana na 506,7 tys. zł, zaś gwarancja w zakresie zabudowy specjalistycznej pojazdu specjalnego ruchomego stanowiska kierowania będzie wynosiła 37 miesięcy.

Czytaj także: Rząd przyjął program modernizacji służb mundurowych

Zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia pojazd specjalistyczny RSK to pięciodrzwiowy pojazd typu VAN posiadający silnik wysokoprężny lub benzynowy spełniający normę emisji spalin min. EURO 6 o mocy do 140 KW i automatyczną skrzynię biegów z możliwością manualnej zmiany biegów. Maksymalne wymiary samochodu zostały określone jako: długość - 5,5 m, szerokość (bez lusterek) - 1,9 m, wysokość - 2 m. Jego waga nie może przekraczać 3,5 t, przy czym musi posiadać możliwość przewożenia 4 osób (2+2). Dodatkowo auto powinno być koloru białego z przyciemnianymi fabryczne tylnymi szybami. 

W związku z tym, iż pojazd ma pełnić rolę ruchomego systemu kierowania powinien posiadać w tylnej części przedział operacyjny umożliwiający pracę operatorów sprzętu łączności. Musi być wyposażony w komputer o wysokiej mocy obliczeniowej wraz z monitorem, telefony biurkowe, 5 radiotelefonów oraz telefon satelitarny Sailor SC4000 z zamontowaną na dachu anteną oraz własnym zasilaniem - agregatem prądotwórczym oraz dodatkowymi akumulatorami. Ponadto samochód powinien być wyposażony w rejestrator korespondencji oraz system monitoringu wizyjnego (kamery szybkoobrotowe). 

Zgodnie z warunkami przetargu pojazd RSK powinien być dostarczony do 7 grudnia 2016 roku, przy czym zwycięzca przetargu zobowiązuje się również do przeprowadzenia szkolenia z obsługi pojazdu dla 4 funkcjonariuszy.

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (3)

  1. JKK

    brakuje jeszcze granicygranicy z Rumunią?

  2. cruzz

    Każdy nowoczesny automat posiada taką możliwość

  3. Polak Mały

    Który z dostępnych w PRL-bis automobili posiada: "automatyczną skrzynię biegów z możliwością manualnej zmiany biegów" (patrz VW: Tip Tronic)??? Czy jest jakieś uzasadnienie dla tego warunku czy też nie tak ustawia się przetargi?!

Reklama