Ataki terrorystyczne w Tunezji i Kuwejcie. Co najmniej 52 zabitych

26 czerwca 2015, 15:05
Działania antyterrorystyczne tunezyjskich służb ochrony porządku publicznego w 2013 roku. Fot. Magharebia/Wikimedia Commons/CC BY SA 2.0.
Reklama

Agencje donoszą, że w Kuwejcie doszło do samobójczego zamachu na szyicki meczet. Według niepotwierdzonych informacji w ataku mogły zginąć co najmniej 3 osoby – pisze The Independent. Z kolei w Tunezji zaatakowano hotele położone w popularnej miejscowości turystycznej Susa. Reuters donosi, że zginęło co najmniej 27 osób.

W piątek doszło do samobójczego zamachu na szyicki meczet w Kuwejcie. Według doniesień agencyjnych są ofiary śmiertelne. The Independent podaje, że w ataku mogły zginąć co najmniej trzy osoby, a zamach przeprowadzono w trakcie piątkowych modlitw.

Z kolei w Tunezji terroryści zaatakowali hotele położone w miejscowości turystycznej Susa. W rejonie zamachu słychać było serie z broni maszynowej, według niepotwierdzonych informacji doszło też do eksplozji. Jak donosi Sky News, w zamachu miało zginąć co najmniej 27 osób. Jeden z napastników miał zostać zabity, prawdopodobnie wskutek działań służb bezpieczeństwa.

Komentatorzy przypominają, że dziś doszło też do ataku we Francji, wskazując na możliwe powiązania terrorystów z organizacją Państwo Islamskie. Należy przypomnieć, że zarówno terytorium Francji, jak i Tunezji było już w tym roku przedmiotem ataku islamistów. W marcowym zamachu w Tunisie zginęli również obywatele Polski.

AKTUALIZACJA 16:47 - Oficjalna kuwejcka agencja KUNA donosi, że w zamachu zginęło 25 osób, a 202 odniosło obrażenia. Do przeprowadzenia ataku w stolicy Kuwejtu przyznała się organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie. Z kolei Reuters podaje, że w zamachu w Tunezji brał udział przynajmniej jeden terrorysta, uzbrojony w karabin Kałasznikowa i ostrzeliwujący turystów na plaży należącej do jednego z hoteli.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Reklama
czu
piątek, 26 czerwca 2015, 23:25

Tak, a my powinnismy przyjac co najmniej 50 tys.uchodzcow z np.syrii.

Pablo
piątek, 26 czerwca 2015, 21:07

Oj tam, oj tam, zaraz wyjdzie premier Francji i ze stuprocentową pewnością oświadczy, że te zamachy nie mają nic wspólnego z Islamem. Przecież to oczywiste...

jasio
niedziela, 28 czerwca 2015, 06:25

czemu łżesz?

Obywatel
poniedziałek, 29 czerwca 2015, 00:29

Nie wiem czy dobrze myśle ale chyba Zachód przehandluje Krym za pomoc w walce z ISS bo zachodnie państwa sobie nie radzą,Tunezja pozostawiona sama sobie zostanie wylęgarnią bojowników przedostających sie do Europy z uchodźcami - czyli powinniśmy robić to co Australia - odsyłać ich wszystkich z daleka a Rosji chyba trzeba pomóc wyjść z impasu na Ukrainie inaczej chyba nie ruskie a araby nam gardła poderżną. Oczywiście mogę się mylić.

kzet69
niedziela, 28 czerwca 2015, 06:26

Byłem w zeszłym roku w Maroko, z żoną i 4-letnim dzieckiem, przejechaliśmy autem kraj wzdłuż i trochę wszerz, w każdej nawet najbardziej zapadłej wiosce czy to Arab czy Berber powtarzał "Morocco no fanatics", wspaniały kraj , wspaniali życzliwi ludzie, jeden morderca nie może niweczyć wysiłku całego kraju, a Tunezja jest jedynym krajem arabskiej afryki, gdzie islamiści stracili władzę w wyniku ... demokratycznych wyborów, w 2014. Obecny rząd Tunezji jest do szpiku kości świecki i antyislamistyczny, odpowiadając, tak pojechałbym do Tunezji!

Mati
niedziela, 28 czerwca 2015, 15:33

Pan wierzący ? Bo niektóre Pana posty są ciekawe.

Marcin
niedziela, 28 czerwca 2015, 14:26

Dlatego koniecznie chcą Tunezję zniszczyć - bo to symbol, że da się kraj arabski prowadzić bez zamordyzmu, albo fanatyzmu, że jest "trzecia droga". I będą atakować sektor turystyczny, bo to podstawa tamtejszej gospodarki.

Tweets Defence24