Polsko-amerykańskie rozmowy ws. Centrum Szkolenia Bojowego

19 maja 2021, 10:50
dgrsz 7 armia 9
Fot. st. szer. Krystian Woźniak
Reklama

Jak poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych generał brygady Christopher R. Norrie, będący dowódcą 7. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych USA w Europie (7th Army Training Command) wraz z delegacją odwiedził w dniu 17 maja siedzibę dowództwa.

Delegację przyjął generał Jarosław Mika oraz radca koordynator, generał brygady Piotr Żurawski wraz z zespołem oficerów inspektoratu szkolenia DGRSZ.

Spotkanie było okazją do poruszenia najważniejszych aspektów polsko-amerykańskiej współpracy szkoleniowej. Jednym z obszarów rozmów była kwestia powstającego w Drawsku Pomorskim Centrum Szkolenia Bojowego (CTC - Combat Training Centre). Wojsko Polskie korzysta z doświadczeń armii USA w zakresie tworzenia tego centrum, gdyż podobny obiekt żołnierze Stanów Zjednoczonych wykorzystują do szkolenia w Niemczech.

Natomiast druga część spotkania skupiła się wokół szczegółowych konsultacji z przedstawicielami Inspektoratu Szkolenia. Wizyta miała również charakter pożegnalny, ponieważ generał Norrie kończy swoją służbę w Europie.

Reklama
Reklama
image
Fot. st. szer. Krystian Woźniak
image
Fot. st. szer. Krystian Woźniak
image
Fot. st. szer. Krystian Woźniak
image
Fot. st. szer. Krystian Woźniak
image
Fot. st. szer. Krystian Woźniak
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
brutalna siła zawsze wygrywa
czwartek, 20 maja 2021, 10:17

Europa nigdy nie zapomni tego co jankesi zrobili Europie. A my za to zapłacimy bo jesteśmy na miejscu jako wasale tego upadłego imperium. Tak samo Polacy nie zapomną prawicy zniszczenia dorobku trzech pokoleń i powrót do socjalizmu.

chateaux
czwartek, 20 maja 2021, 04:34

Dlaczego na zdjęciach każdy z naszych generałów w porównaniu z Amerykanami, ma pulchną twarz i nadwagę?

zeneq
środa, 19 maja 2021, 15:55

Mam poważne wątpliwości co do tła aspektów polsko-amerykańskiej współpracy szkoleniowej po obejrzeniu na YT porównania filmów werbunkowych trzech mocarstw (Army Recruitment Ads: China vs Russia vs USA) i ostatnich wybryków ambasady USA w kwestii LGBT. Osłabianie morale i związków sojuszniczych to prosta recepta na katastrofę.

Helow
środa, 19 maja 2021, 14:55

Ładna sala konferencyjna :)

Tweets Defence24