Zagłuszarka Hamasu w zburzonym podczas nalotu wieżowcu

9 czerwca 2021, 08:28
f-16_idf
Fot. IDF
Reklama

Według wojska Izraela, w mieszczącym biura międzynarodowych mediów wieżowcu w Strefie Gazy, który został zniszczony przez Izrael podczas niedawnego konfliktu, rządząca enklawą radykalna organizacja Hamas umieściła system zagłuszający - informuje we wtorek agencja AFP.

Jak przekazała w oświadczeniu izraelska ambasada w USA, armia potwierdziła, że Hamas wykorzystywał budynek do "rozwijania nowych urządzeń, które mogłyby zagrozić systemowi przeciwrakietowemu Żelazna Kopuła".

Wieżowiec miał być wykorzystywany przez komórki wywiadu Hamasu zajmujące się techniką oraz badaniami i rozwojem. Prowadzone prace mogłyby więc doprowadzić do "zagrożenia dla izraelskich cywilów", co usprawiedliwiało atak na budynek - twierdzą izraelskie władze.

Ambasador Gilad Erdan miał przekazać te informacje kierownictwu agencji Associated Press podczas spotkania w poniedziałek. W zburzonym podczas izraelskiego nalotu 15 maja budynku mieściło się przedstawicielstwo m.in. tej agencji. W komunikacie uzupełniono, że zdaniem ambasadora AP nie zdawała sobie sprawy z obecności w budynku tej "tajnej jednostki". Przekazano również, że dyplomata wyraził chęć "uzdrowienia relacji między Izraelem i AP" oraz zaoferował pomoc w odbudowie biura agencji w Gazie.

Zbombardowanie wieżowca, w którym mieściły się też m.in. biura katarskiej telewizji Al-Dżazira, spotkało się ze stanowczym potępieniem ze strony AP i Al-Dżaziry - przypomina AFP. Budynek zniszczono po ostrzeżeniu dającym czas na ewakuację znajdującym się w środku ludziom.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
easyrider
środa, 9 czerwca 2021, 20:03

Im większy konflikt islamu z Izraelem, tym większe szanse dla Europy na przetrwanie. Optymalna byłaby taka eskalacja żeby Izrael musiał użyć broni nuklearnej. To mógłby być zapalnik w Europie do gigantycznej wojny domowej z napływową ludnością. A tylko to może spowodować wyrzucenie jej z powrotem do Azji i Afryki. Bez tego zdominują Europejczyków i stracimy naszą ziemię.

Sidematic
środa, 9 czerwca 2021, 12:39

Szukali i szukali i szukali aż w końcu wymyslili jakies usprawiedliwienie dla swijego bestialstwa. Świat tego nie kupuje.

barea
czwartek, 10 czerwca 2021, 10:12

Netflix o tym zrobi serial.

Gnom
czwartek, 10 czerwca 2021, 08:12

Tylko cześć arabskiego. Większość świata kupi wszystko aby nie być oskarżonym o postawy nazistowskie i kontynuację holocaustu. Bo to, że wszyscy widzą jak zachowuje się Izrael to inna sprawa. Tyle, że jedni warci drugich.

AA
środa, 9 czerwca 2021, 10:54

Getto jeszcze sie broni

Tweets Defence24