Rafael utrzymał wysoki rating

15 stycznia 2021, 11:10
Samobieżny wariant wyrzutni Iron Dome na podwoziu MAN
Samobieżna wyrzutnia systemu Iron Dome. Fot. Defence24.pl.
Reklama

Izraelski koncern Rafael poinformował, że jego międzynarodowy rating kredytowy A– ze stabilnym horyzontem czasowym został potwierdzony przez S&P Global Rating.

W komunikacie izraelska firma podkreśla, że ranking A– jest najwyższym, jaki kiedykolwiek otrzymała i wskazuje na jej stabilność finansową, jakość zarządzania oraz osiągnięcia technologiczne. S&P przeanalizowała osiągnięcia finansowe, menedżerskie i technologiczne Rafaela w 2020 r. i postanowiła utrzymać pozycje firmy: AAA w rankingu izraelskim oraz A– w rankingu międzynarodowym, czwarty rok z rzędu.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Rafael poinformował, że otrzymał szereg zamówień od klientów międzynarodowych, w tym zamówienie od państwa azjatyckiego na kwotę 200 milionów dolarów na pociski powietrze-ziemia SPICE, pociski Spike oraz na programowalne systemy łączności radiowej Bnet.

Produkty Rafaela są używane przez Siły Obronne Izraela i użytkowników eksportowych na całym świecie, w tym US Army, która ma na wyposażeniu zestawy przeciwrakietowe Iron Dome oraz systemy aktywnej ochrony Trophy dla czołgów M1A2 Abrams. W Polsce najbardziej znanym produktem tego koncernu są pociski przeciwpancerne Spike, produkowane w wersji Spike-LR na licencji w spółce Mesko.

Prezes i dyrektor generalny Rafaela, Yoav Har-Even stwierdził: „Jesteśmy dumni ze sposobu, w jaki utrzymaliśmy naszą solidność i stabilność finansową w tym trudnym i niepewnym okresie. Pozwoli nam to nadal być motorem wzrostu, głównym filarem bezpieczeństwa Państwa Izrael i zaufanym dostawcą najnowocześniejszych technologii dla naszych partnerów na całym świecie”.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Rezerwista
sobota, 16 stycznia 2021, 15:24

To pokazuje jak solidną firmą jest Rafael. Za nic by takiego wysokiego raitingu nie dostali!

niedziela, 17 stycznia 2021, 08:44

To pokazuje że swoi swoim zawsze wystawiają laurke

Kowalskiadam154
sobota, 16 stycznia 2021, 10:43

Swój chwali swojego

Tweets Defence24