Wymiana ognia rakietowego w pobliżu granicy Izraela z Libanem

4 sierpnia 2021, 12:11
iron dome
Fot. IDF/Wikimedia/CC BY 2.0
Reklama

Syreny ostrzegające przed atakiem rakietowym zawyły w środę na północy Izraela, w pobliżu granicy z Libanem. Izraelska armia podała później, że trzy rakiety wystrzelono z Libanu w kierunku państwa żydowskiego i że armia odpowiedziała na ten atak.

Na razie nie ma doniesień o ofiarach ani zniszczeniach.

Armia przekazała w komunikacie, że alarmy rozbrzmiały w co najmniej trzech gminach w pobliżu granicy z Libanem.

12. kanał izraelskiej telewizji podał, że jedna rakieta eksplodowała na otwartym terenie, a druga została przechwycona przez izraelski system obronny Żelazna Kopuła. Trzeci pocisk spadł niedaleko granicy. Wojsko przekazało, że w odpowiedzi wystrzeliło pociski artyleryjskie.

Świadkowie w Libanie donieśli, że kilka rakiet zostało odpalonych w kierunku państwa żydowskiego.

Reklama
Reklama

W ostatnich miesiącach doszło do kilku podobnych incydentów.

Izraelskie władze uważają, że ostrzał został przeprowadzony przez ugrupowania palestyńskie z siedzibą w Libanie, ale nie przez bojowników radykalnego Hezbollahu. Agencja AP zwraca uwagę, że jest mało prawdopodobne, aby grupy palestyńskie mogły działać bez zgody Hezbollahu.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Reklama
Monkey
środa, 4 sierpnia 2021, 15:29

Czyli jacyś lokalni watażkowie. Przez takich ludzi niepotrzebnie giną cywile. Izrael odpowiedział, bo musiał, ale jak narazie wygląda na to, że była to bardzo zrównoważona odpowiedź.

tiaaa
środa, 4 sierpnia 2021, 18:22

Izrael zniknie z powierzchni kiedy tylko USA nie będzie miała siły ich wspomagać -czyli niebawem

szczekun
czwartek, 5 sierpnia 2021, 11:55

Publikując tego typu komentarz nie przyczynisz się do zrozumienia konfliktu i zaprowadzenia pokoju w tym regionie, szkoda.

Davien
środa, 4 sierpnia 2021, 19:20

A razem z nim ten nieszczesny kraj co osmieli sie go zaatakować. I ci co będą wspieac agresora.

czwartek, 12 sierpnia 2021, 10:18

Ale się uśmiałem. Izrael nie wygrał od 1967 roku żadnej wojny. Za każdym razem ktoś go złapał go za ręce i mu je wykręcił. Może jakimś terrorystycznym atakiem, jak to ma od samego swojego powstania w zwyczaju komuś zadać cios ,ale wygrać wojny nie jest w stanie z nikim, poza cywilami w Gazie i na Zachodnim Brzegu. A czas niestety pracuje na jego niekorzyść. Już nawet izraelscy Arabowie zrobili się nieprzyjemni. A pod bokiem 100 milionowy arabski Egipt. Koniec jest do przewidzenia.

wiarus
środa, 4 sierpnia 2021, 16:25

Będzie ciekawie, gdy Palestyńczycy zmienią kamienie na coś bardziej sensownego,

Davien
środa, 4 sierpnia 2021, 19:24

Az tak kiepsko życzysz Palestyńczykom? Nie zapominaj że Izrael może tez zmienic swoje podejście o ostrzeganiu przed atakiem w Strefie gazy. A ma dość siły by zamienic ja w rumowisko dosłownie wjeden dzień jeżeli juz nie będzie innego wyjścia.

gnago
środa, 4 sierpnia 2021, 19:52

Morderca? I przestępca łamiesz przyjęte przez ONZ ustalenia. W normalnych warunkach żydowskie państewko doprowadzone byłoby do normy przez ekspedycyjne siły zbrojne pod egidą ONZ

Davien
czwartek, 5 sierpnia 2021, 09:21

To twoja Rosje powinny siły ONZ doprowadzic do porządku ludobójco.

Monkey
środa, 4 sierpnia 2021, 18:58

@wiarus: Przecież nie za pomocą kamieni ostrzeliwują Izrael, to nie średniowiecze z katapultami, balistami, onagrami, trebuszami, mangonelami itp. Poza tym ostrzał był prowadzony z terytorium Libanu, więc mogli to jednak nie byc Palestyńczycy.

Tweets Defence24