Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Polityczne zmiany w Armenii osłabią wpływy Rosji?; Emmanuel Macron w Waszyngtonie; Większe wsparcie dla weteranów

FOT. US EMBASSY FRANCE/WIKIMEDIA COMMONS
FOT. US EMBASSY FRANCE/WIKIMEDIA COMMONS

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa. 

Andrzej Łomanowski, Rzeczpospolita, „Manifestanci pokonali premiera”: Armenia pozostaje głównym sojusznikiem Kremla. Czy protesty wpłyną na relacje między krajami? „Rosja jest głównym sojusznikiem Armenii, posiada bazę wojskową w Giumri i umiejętnie podtrzymuje konflikt armeńsko-azerski o Górski Karabach (który trwa od 1991 roku), sprzedając obu stronom broń. (…) W niedzielę objęły już osiem miejscowości, w tym Giumri - pod bokiem rosyjskiego garnizonu.”


Jędrzej Bielecki, Rzeczpospolita, „Najlepszy przyjaciel Trumpa”: Jednym z głównych tematów rozpoczętej wczoraj wizyty prezydenta Francji w USA będzie sytuacja na Bliskim Wschodzie. „Francja jest jednak gotowa z Ameryką współdziałać w przeciwdziałaniu rosnącym wpływom Iranu na Bliskim Wschodzie oraz rozbudowie przez ten kraj rakiet balistycznych. Obu przywódców zbliżyła także wspólna akcja przeciw Baszarowi Asadowi po użyciu przez niego broni chemicznej.”


Marek Kozubal, Rzeczpospolita, „Wsparcie dla weteranów rośnie”: Weterani mogą liczyć na coraz więcej ulg i ułatwień. „Fundacja Stratpoints, której założycielem jest gen. Mirosław Różański, prowadzi akcję „Miejsce przyjazne weteranom" i przyznaje takim instytucjom certyfikaty. (…) Weteranom wolno także skorzystać ze zniżek po okazaniu legitymacji weterana, które wydaje MON.”

Reklama

Komentarze

    Reklama