Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: PCO dostarczy sprzęt wojskowy Ukrainie; Wizyta Donalda Trumpa wzmocni pozycję Polski w Europie?

Celowniki termowizyjne SCT Rubin wraz z karabinkiem MSBS-5,56mm - fot. PHO
Celowniki termowizyjne SCT Rubin wraz z karabinkiem MSBS-5,56mm - fot. PHO

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa i obronności.

Zbigniew Lentowicz, Rzeczpospolita, „Polski sprzęt optyczny będzie bronił Ukrainy”: Warszawska spółka - Przemysłowe Centrum Optyki - firma należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej dostarczy swoje produkty Ukrainie. „W bojowych wozach piechoty i opancerzonych transporterach naszych sąsiadów znajdą się polskie urządzenia obserwacyjne i celownicze.”


Mieczysław Ryba, Nasz Dziennik, „Trójmorze i USA”: Wizyta amerykańskiego prezydenta, wzmocni pozycję Polski w Europie? „Nie ulega wątpliwości, że pozycję Polski niepomiernie wzmocni wizyta prezydenta Donalda Trumpa, który ma się pojawić w Warszawie 6 lipca. Jak widać, zupełnie fałszywe było twierdzenie, jakoby Trump szedł w kierunku radykalnie prorosyjskiej polityki. Stara się urealnić stosunki w NATO, domagając się współudziału wszystkich członków w polityce obronnej.”

Reklama

Komentarze (2)

  1. Dudley

    Nigdy żadna wizyta, jakiegokolwiek polityka nie wzmacnia pozycji jakiegoś państwa. Tym bardziej polityka, tak kontrowersyjnego jak D.T. Pozycję może wzmocnić jedynie, realna współpraca w różnych dziedzinach, a nie słowne deklaracje. A najbardziej wzmacnia siła, własnej gospodarki.

  2. dimitris

    "Trójmorze", jak niegdyś Megali Idea - propozycja nigdy precyzyjnie, ekspercko nie uściślona, z której każdy czerpie do swej retoryki co mu się żywnie podoba. Zwolennicy, przeciwnicy i wszyscy pozostali retorzy także. Tak aby wypowiedzieć Wielkie Słowa, choćby i nie mając do powiedzenia zupełnie nic.

Reklama