Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Wtorek z Defence24.pl: Grecki F- 16 Zeus weźmie udział w Air Show 2018; Półwysep Koreański: wizerunkowe gesty bez pokrycia; Korytarze humanitarne we Wschodniej Gucie?

F-16 BLOCK 52+ LOTNICTWA GRECJI. FOT. HELLENIC AIR FORCE
F-16 BLOCK 52+ LOTNICTWA GRECJI. FOT. HELLENIC AIR FORCE

Wtorkowy przegląd prasy pod kątem bezpieczeństwa. 

Tomasz Dybalski, Gazeta Wyborcza Stołeczna, „Grecki F-16 Zeus na Air Show”: Pierwszym indywidualnym uczestnikiem Air Show 2018 w Radomiu jest pilot greckiego samolotu F- 16 Zeus. „Greckie pokazy na F-16 nie są tak popularne jak występy pilotów tego samolotu z Belgii czy Holandii, ale w czasie greckiego show można zobaczyć możliwości amerykańskiego wielozadaniowca, od przyspieszenia po zwrotność. Pilot Zeusa nie wykonuje wielu pokazów w ciągu roku, na 2018 zapowiedziano ich sześć, w tym na Air Show 2018 w Radomiu.”


Dariusz Wołowski, Gazeta Wyborcza, „Strefa pobożnych życzeń”: Wizerunkowe gesty nie poprawią sytuacji między Seulem a Pjongjangiem. „Wydaje się, że gesty takie jak wystawienie wspólnej reprezentacji na igrzyskach Pjongczangu, (…) to tylko piarowski zabieg lub pobożne życzenia.”


Jakub Kapiszewski, Dziennik Gazeta Prawna, „Oblężona Syria chwilowo odetchnie”: Po zapowiedzi prezydenta Władimira Putina pojawiła się szansa na utworzenie korytarzy humanitarnych we Wschodniej Gucie. Tymczasem siły rządowe kontynuują operację przeciw siłom opozycji. „Fakt, że Asad bezceremonialnie nakazał oczyszczenie obszaru z rebeliantów, wskazuje na zwrot w syryjskim konflikcie: wojsko, likwidując rozproszone punkty oporu, konsoliduje władzę prezydenta. (…) Dzisiaj na terenie enklawy, otoczonej przez wojska rządowe, znajduje się prawie 400 tyś. osób. Oddziały podległe Baszarowi al-Asadowi prowadzą tutaj operację przeciw siłom opozycji, które zdołały utrzymać się w tym rejonie przez kilka lat."

Reklama

Komentarze (2)

 1. H

  Zeus wraca do Radomia po zeszłorocznym pikniku lotniczym tamże.

  1. Paweł

   Na pikniku był B-52 i B-1 - zieeew......

 2. nick

  oby to był sygnał że kupujemy 48 Zeusów na nieduże pieniądze - bo nie stac nas na nic innego i trzeba poczekać az potanieje F-35

Reklama