Siły zbrojne
Wojsko kupuje maszty oświetleniowe i agregaty prądotwórcze
Wojsko poszukuje masztów oświetleniowych i agregatów prądotwórczych. Te urządzenia przydają się wojsku podczas zarządzania kryzysowego bądź na wypadek zabezpieczenia technicznego dużych powierzchni, obiektów bądź hal.
2. Regionalna Baza Logistyczna na koniec września zamieścili dwa ogłoszenia dotyczące pozyskania masztów oświetleniowych z agregatem prądotwórczym na przyczepie i mobilnych zespołów spalinowo-elektrycznych o mocy 20 kilowatów. Jeden komplet składa się z teleskopowego masztu wysuwanego w sposób hydrauliczny, od 4 do 6 lamp LED, przewodów i narzędzi/
W opisie pierwszego z powyższych postępowań czytamy, że logistycy poszukują naprędce dziewiętnaście kompletów takowych masztów, w tym dziesięć kompletów w zamówieniu gwarantowanym a pozostałe dziewięć w ramach zamówienia opcjonalnego. O tym, czy zamawiający skorzystał z prawa opcji, będzie wiadomo w ciągu dziesięciu dni licząc od zawarcia umowy z potencjalnym wykonawcą, a to powinno się wydarzyć w minimum dwadzieścia dni od zakończenia przyjmowania ofert, czyli najwcześniej 7 listopada br.
Czytaj też: BME 2016: Wyróżnienie dla „holowanej latarni”
Maszty służą do oświetlania dużych powierzchni w miejscach, gdzie nie było tego typu infrastruktury lub gdy została ona zniszczona np. w wyniku klęsk żywiołowych. Są używane m.in. na granicy polsko-białoruskiej przez jednostki WOT. Z powodzeniem mogą również oświetlić place, budowy, wnętrza hal lub obozowiska, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Agregaty prądotwórcze z kolei powinny móc być holowane przez następujące pojazdy: STAR (266, 266M2, 944, 1446) lub Iveco EuroCargo. Zbiornik paliwa powinien być na tyle pojemny, by móc zapewnić działanie lamp na maszcie oświetleniowym przez 24 godziny.
Oferty dotyczące masztów zainteresowane podmioty mogą składać do 18 października bieżącego roku, do godziny 7:30. Po upływie pół godziny nastąpi ich niejawne otwarcie. Termin zakończenia dostaw dotyczących tego zamówienia został ustalony na 30 listopada br. Maszty oświetleniowe powinny trafić do Składu Komorowo w Ostrowi Mazowieckiej.
W drugim ogłoszeniu zamieszczonym w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej czytamy, że logistycy poszukują także mobilnych zespołów spalinowo-elektrycznych o mocy 20 kW. Służą one do zasilania prądem przemiennym (o napięciu 400 lub 230V i częstotliwością 50 herców) urządzeń łączności, radiostacji czy oświetlenia.
Oferty w powyższym postępowaniu można składać do 18 października bieżącego roku, do godziny 8:00. Już po upływie piętnastu minut nastąpi ich niejawne otwarcie. Termin realizacji dostaw upływa 30 listopada 2022 roku. Zespoły spalinowo-elektryczne, tak jak powyższe maszty oświetleniowe, powinny trafić do Składu Komorowo w Ostrowi Mazowieckiej.
W obu postępowaniach kryteriami wyboru najlepszych ofert są cena (waga 60%) oraz okres udzielonej gwarancji na przedmiot zamówienia (40%), przy czym maksymalna punktacja jest możliwa przy najbardziej atrakcyjnej oferty pod względem ekonomicznym i odpowiednio długiego okresu gwarancji, który ma wynieść powyżej 44 miesięcy.
Prostak
Zeby oswietlic Abramsy? Jak ich nie bedzie widac to nikt nie bedzie sie ich bal
X
Będą "płot" oświetlać.
Y
Wolisz świeczką a może gromnicą.
Andrzej
Wojsko wszystko kupuje oprócz nowoczesnej broni,czy to celowe działanie ?
CZERWONY BÓR
Zima idzie a granica nadal wrze , bazy kontenerowe i namiotowe dla mundurowych trzeba ogrzać i oświetlić ale piecyki kozy też należałoby zakupić ,dodatkowo systemy sanitarne tj sławojki i łaźnie parowe ,kuchnie polowe no i co istotne aparatury do destylatów bo bez tego wszystkiego zdrowia i motywacji wojska pilnującego granicę nie będzie