Reklama

Wojna na Ukrainie

Nieudany atak rosyjskich dronów

Autor. Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine/ Facebook

Ostatniej nocy strącono wszystkie drony, którymi Rosja zaatakowała Ukrainę; oprócz dronów agresor użył czterech pocisków kierowanych S-300 - poinformował we wtorek rano dowódca ukraińskich Sił Powietrznych generał Mykoła Ołeszczuk. W ciągu ostatniej doby doszło na froncie do 56 starć bojowych.

Reklama

„Rosyjscy okupanci zaatakowali za pomocą 20 bojowych dronów Shahed-131/136 z przylądka Czauda na Krymie, Primorsko-Achtarska w Rosji, a także czterema przeciwlotniczymi pociskami kierowanymi S-300 z okupowanej części obwodu donieckiego” - napisał Ołeszczuk. Generał zaznaczył, że do odparcia rosyjskiego ataku zaangażowano rakietowe jednostki obrony powietrznej, mobilne grupy strzeleckie i sprzęt do walki radioelektronicznej.

Reklama

Czytaj też

Reklama

W wyniku działań obronnych zestrzelono wszystkie 20 Shahedów nad obwodami mikołajowskim, odeskim, chersońskim, dniepropietrowskim, połtawskim, winnickim i lwowskim.

W sumie siły rosyjskie przeprowadziły cztery ataki rakietowe i 97 ataków lotniczych oraz dokonały 92 ostrzałów z systemów wieloprowadnicowych na pozycje ukraińskich wojsk i zaludnione obszary - oświadczył Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Niestety, rosyjskie ataki terrorystyczne pociągnęły za sobą ofiary śmiertelne wśród ludności cywilnej, są też ranni. Zniszczonych i uszkodzonych zostało dużo wielopiętrowych budynków i innych obiektów infrastruktury cywilnej” - dodano w komunikacie.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Tani2

  Ludzie tak na prosty rozum ,co mają napisać? Można jak w Rosji 87,7%. Ci co chcą wiedzieć to wiedzą ,reszta ma nadzieję.

 2. młodygrzyb

  Zestrzeliliśmy wszystko co ruscy na nas wystrzelili. „Niestety, rosyjskie ataki terrorystyczne pociągnęły za sobą ofiary śmiertelne wśród ludności cywilnej, są też ranni. Zniszczonych i uszkodzonych zostało dużo wielopiętrowych budynków i innych obiektów infrastruktury cywilnej” Gratuluję logiki.

  1. user_1063544

   Zestrzelili wszystkie drony ale z S-300 na pewno nie poszlo tak latwo - nic nie bylo napisane o ich zestrzeleniach. Poza tym szczatki dronow tez spadaja na zamieszkane regiony i moga powodowac straty.

  2. Proxima

   młodygrzyb Czytaj ze zrozumieniem., zwłaszcza ostatnie dwa słowa. 'W sumie siły rosyjskie przeprowadziły cztery ataki rakietowe i 97 ataków lotniczych oraz dokonały 92 ostrzałów z systemów wieloprowadnicowych na pozycje ukraińskich wojsk i zaludnione obszary "

  3. Sebseb

   Proxima - czyli zestrzelili 20 mało wartościowych dronów ale o reszcie cicho sza - lepiej nie mówić

 3. Sebseb

  te drony to takie wabiki dla OPL

Reklama