Wojna na Ukrainie
„Cienka czerwona linia”. Rosyjskie groźby i zmiana zachodniego myślenia
Rosja straszy Zachód nie od dziś. Grozi eskalacją konfliktu i wyznacza „czerwone linie”. Z upływem czasu i przekraczaniem – wydawałoby się „nieprzekraczalnych granic” – rodzi się jednak pytanie, czy one rzeczywiście coś znaczą i realnie zmieniają politykę NATO względem pomocy udzielanej Ukrainie?
- Jak na przestrzeni ostatnich dwóch lat wyglądały groźby Federacji Rosyjskiej, czego dokładnie dotyczyły i jak wpływały na zachodnią politykę?
- Czym właściwie jest „czerwona linia” i co jest momentem, który Moskwa uznałaby za jej przekroczenie?
- Jakie zmiany zaszły w mentalności Zachodu na temat broni, którą może dostarczać stronie ukraińskiej?
Rosyjskie groźby wobec Zachodu pojawiają się w różnej częstotliwości i z różną mocą, a ich intensyfikacja wzrasta proporcjonalnie do liczby zapowiedzi państw zachodnich dotyczących ewentualnego wsparcia Ukrainy kolejnymi dostawami coraz to bardziej zaawansowanego i strategicznie istotnego sprzętu. Czy jednak nie jest tak, że z biegiem czasu te groźby tracą na znaczeniu?
Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.
"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie