Reklama

Siły zbrojne

Fot. Combat Camera Poland

WOFiTM i zamówienia w trybie koronawirus

Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej aktywnie korzysta z uprawnień wynikających z ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu COVID-19 oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Czy dzięki temu pozyska sprzęt i urządzenia niezbędne do prowadzenia działań m.in. przez Centrum Reagowania Epidemiologicznego SZ RP?

17 i 18 marca w Biuletynie Informacji Publicznej WOFiTM zmieszczono cztery ogłoszenia z czego dwa w tzw. trybie koronawirus i dwa w trybie prawa zamówień publicznych (PZP).

Zapytanie ofertowe nr 38/2020 na dostawę dwóch walizek reanimacyjnych prowadzone jest w oparciu o art. 4 pkt. PZP (Dz.U. z 2019 r., poz. 1843) i regulamin wewnętrzny WOFiTM. Termin składania ofert do 27 marca z realizacją do 30 dni od podpisania umowy.

Link do ogłoszenia>>>

 

Zapytanie ofertowe nr 47/2020 na dostawa asortymentu ochrony osobistej przed COVID-19 prowadzone w trybie specjalnym - koronawirus. Termin składania ofert do 20 marca.

Wskazanym w zapytaniu odbiorcą jest Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych RP. Zapytanie dotyczy dostawy półmasek ochronnych, filtrów przeciwpyłowych, rękawiczek i okularów ochronnych i innych materiałów ochronnych.

Link do ogłoszenia>>>

Zapytanie ofertowe 48/2020 na dostawę odczynników laboratoryjnych oraz produktów farmaceutycznych prowadzone w trybie specjalnym - koronawirus. Termin składania ofert to 20 marca.

Wskazanym w zapytaniu odbiorcą jest Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych RP. Zapytanie dotyczy dostawy testów kasetkowych, testów immunochromatograficznych do wykrywania wirusa grypy A i B ludzkich próbkach nosowogardłowych, środków do dezynfekcji i mycia narzędzi, preparatów dezynfekcyjnych na bazie alkoholu o szerokim spektrum działania bakteriobójczego do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk, zestawów do izolacji RNA, końcówek z filtrem dedykowane do pipet automatycznych.

Link do ogłoszenia>>>

Zapytanie ofertowe nr 46/2020 na dostawę produktów leczniczych i wyrobów medycznych w oparciu o art. 4 pkt. PZP (Dz.U. z 2019 r., poz. 1843) i regulamin wewnętrzny WOFiTM. Termin składania ofert do 20 marca z realizacją do 5 dni od podpisania umowy.

Zapytanie dotyczy dostawy elektrod do defiblatora, rurek gardłowo nosowych, plastrów rozgrzewających, masek krtaniowych, masek ochronnych chirurgicznych, kombinezonów – jednorazowych uniformów ochronnych zamykanych na zamek z kapturem, okularów ochronnych, masek przeciwpyłowych, tabletek Thiocodin 10, zestawów do zakładania i zdejmowania szwów oraz podkładów higienicznych.

Link do ogłoszenia>>>

Sytuacja na rynku medycznym zwłaszcza w zakresie środków ochrony jest trudna, a popyt na nie będzie wzrastał wraz z rosnącą liczbą zarażań koronawirusem i pojawianiem się kolejnych ognisk tej choroby.

Warto zauważyć, że WOFiTM prowadzi wiele postępowań zarówno w oparciu o w oparciu o art. 4 pkt. PZP i regulamin wewnętrzny WOFiTM, jak i w trybie specjalnym – koronawirus. Część z nich została unieważniona z uwagi na brak ofert.

Unieważniono m.in. postępowania prowadzone w trybie w oparciu o art. 4 pkt. PZP  i regulamin wewnętrzny WOFiTM:

  • Zapytanie ofertowe nr 42/2020 na dostawę kombinezonów i półmasek filtrujących

    Link do ogłoszenia>>>

  • Zapytanie ofertowe nr 41/2020 na dostawę środków antyseptycznych i dezynfekcyjnych oraz rękawiczek jednorazowych.

    Link do ogłoszenia>>>

Czy dzięki ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu COVID-19 oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych WOFiTM pozyska sprzęt i urządzenia niezbędne do prowadzenia działań m.in. przez Centrum Reagowania Epidemiologicznego SZ RP?

Częściową odpowiedź na to pytanie poznamy po 20 marca gdy ogłoszone zostaną wyniki dwóch postępowań.

Pewnym jest jednak, że sytuacja na rynku środków ochrony osobistej jest trudna, a bez uruchomienia środków i procedur specjalnych będzie się nadal pogłębiała. Potrzebne są działania na poziomie międzynarodowym. Warto zauważyć, że wraz ze spadkiem liczby nowych zakażeń koronawirusem w Chinach władze w Pekinie zaoferowały pomoc krajom, w których epidemia rośnie.

Reklama

"Będzie walka, będą ranni" wymagające ćwiczenia w warszawskiej brygadzie

Komentarze (1)

  1. Medicos

    Zamowili 2 rekuperatory Głupoty i braku kompetencji ciag dalszy Ale tam braki w wykształceniu Dlaczego? Jak oblales medycynę to cie,tam kierowali

Reklama