Reklama

Wiadomości

Rosyjski zamach na szefa koncernu Rheinmetall udaremniony

Prezes Zarządu Rheinmetall AG Armin Papperger.
Prezes Zarządu Rheinmetall AG Armin Papperger.
Autor. Rheinmetall AG

Służby specjalne USA i Niemiec udaremniły rosyjski plan zamachu na Armina Pappergera, szefa niemieckiego koncernu zbrojeniowego Rheinmetall - podała w czwartek stacja CNN, powołując się na amerykańskich i innych zachodnich oficjeli. Koncern dostarcza m.in. amunicję Ukrainie.

Jak podała CNN, kiedy amerykański wywiad dowiedział się o rosyjskich planach, poinformował Niemcy, które były w stanie ochronić Pappergera i udaremnić zamach. Miał to być jeden z serii podobnych planów rosyjskich służb. Rosja miała planować zabicie także innych szefów firm zbrojeniowych, lecz plan zamachu na szefa Rheinmetall miał być najdalej zaawansowany ze wszystkich. Rheinmetall to największy niemiecki producent uzbrojenia, zaangażowany m.in. w produkcję amunicji artyleryjskiej dla Ukrainy.

Reklama

Stacja nie podała, kiedy miało dojść do niedoszłego zabójstwa. Ani Biały Dom, ani niemieckie władze nie odniosły się oficjalnie do doniesień, jednak rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Adrienne Watson powiedziała, że coraz intensywniejsza kampania rosyjskiego sabotażu jest „czymś, do czego administracja podchodzi skrajnie poważnie, i na czym jesteśmy bardzo skupieni przez ostatnie kilka miesięcy”.

Wysoki rangą przedstawiciel NATO powiedział we wtorek dziennikarzom na waszyngtońskim szczycie, że uważa serię incydentów, pożarów i prób zamachów za „kampanię ukrytego sabotażu Rosji, która ma strategiczne konsekwencje”.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (7)

 1. szczebelek

  Prezes PGZ musi dostać harcerzy do ochrony, bo jaki kraj taka ochrona.🥰🥰🥰

  1. Jack Luminous

   Przy takiej rotacji na stanowisku nie ma potrzeby. Rusy się pogubią, który prezes jest były, który aktualny a który przyszły.

  2. Rusmongol

   @jack luminous. O jakiej rotacji piszesz? Tak napisałeś żeby napisać....ten gość jest szefem rheinmetall od 11 lat.

  3. Davien3

   Rusmongol chodziło mu o naszą PGZ a nie o szefa rheinmetalla.

 2. Damian44

  To pokazuje tylko po raz kolejny, że Rosja prowadzi z nami wojnę. Nie jest to może wojna pełnoskalowa ale hybrydowa i podprogowa ale jest i czas najwyższy by decydenci to pojęli i jeszcze bardziej wsparli Ukrainę.

  1. sprawiedliwy

   Jesli to prawda - to pokazuje to ze jesli ZACHOD swoija bronia, doradzwem i sprzetem (A pewnie i ludzmi tylko nie ofijacnie Ci ochtrnicy) walczy z Rosja to i ona zacznie walczc z nimi. Kto sieje biurze zbiera pioruny? Czy jak tobylo? W kazdm razie parcie do Eskalacji - nie powoduje de eskalacji. To jest oczywiste. Dolwanie bezny do ognia nie powduje konca pozaru. Chyba ze w proagandzie to tak

 3. sprawiedliwy

  O ile to prawda.

 4. Strusiu-73

  Ale po co Rosjanie mieli by dokonywać tego zamachu.?

  1. Lycantrophee

   Żeby Rheinmetall zmienił politykę, a politycy się wystraszyli. Ty jeszcze wątpisz w to, że Rosja robi takie rzeczy?

 5. Adzio

  Czy to im otworzy oczy?

 6. Chyżwar

  Czas najwyższy więc skończyć bredzić o eskalowaniu.

 7. Ależ

  Nic nowego Francuza prezesa Totala już parę lat temu zabili na lotnisku w Moskwie do dziś nie wiadomo kto przez radio dał polecenie kierowcy pługa aby wjechał na pas podczas startu prezesowskiego Falcona

Reklama